Polski Frostpunk zmierza na konsole

​Polska gra strategiczna Frostpunk od studia 11 bit ukaże się latem na konsolach PS4 oraz Xbox One, po wydaniu na PC w kwietniu 2018 roku. Prace nad konwersją są podobno "na ostatniej prostej", ale nie zdecydowano się jeszcze na podanie konkretnej daty debiutu. Zima nadciągnie więc latem.

Posiadacze konsol otrzymają od razu nie tylko podstawową wersję produkcji, ale także wszystkie wydane dotychczas rozszerzenia i dodatki DLC, w tym scenariusz Upadek Winterhome. Do tego odpowiednie modyfikacje sterowania i interfejsu, dostosowane odpowiednio do urządzeń.

W nowej grze 11 but studios, autorów Anomaly oraz This War is Mine, na planecie doszło do poważnych zmian klimatycznych, które doprowadziły do nastania niekończącej się epoki lodowcowej. Stajemy przed zadaniem budowania i dowodzenia ostatnim bezpiecznym miastem na Ziemi.

Nie obędzie się oczywiście bez stawiania zróżnicowanych konstrukcji. Istotnym aspektem zabawy jest dbanie o potrzeby mieszkańców - realizując przygotowane przez twórców zadania wpływamy na wskaźniki nadziei oraz niezadowolenia.

Reklama

Początkowo zabawa obywała się w ramach kampanii fabularnej. Gdy wydarzenia dobiegały końca, musieliśmy pożegnać się z konstruowaną w pocie czoła śnieżną bazą. Już od premiery w kwietniu gracze głośno domagali się zniesienia tego ograniczenia, by móc dalej budować.

Deweloperzy odpowiedzieli na te głosy, oferując tryb Endless. Ten dzieli się na dwie dodatkowe opcje zabawy: Serenity, gdzie wyzwanie nie jest zbyt duże i możemy skoncentrować się na budowaniu. Jest też dużo bardziej wymagające Endurance, w którym nasze osiedle prędzej czy później upadnie w wyniku nagromadzenia problemów - jak długo jesteśmy w stanie wytrzymać?

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama