Pokemony pochwaliły się wynikami sprzedaży. Potężny sukces marki

Korporacja Pokemon Company zaprezentowała oficjalne wyniki sprzedażowe związane ze wszystkimi grami, które powstały jako część marki - mowa tutaj o stacjonarnych pozycjach (m.in. grach karcianych) oraz produkcjach z gatunku gier wideo.

Pokemony istnieją na rynku już od ponad 25 lat. W Polsce ogromną popularnością cieszył się serial anime emitowany kilkanaście lat temu w telewizji Polsat. To właśnie to dzieło przyciągało przed odbiorniki miliony młodszych i nieco starszych odbiorców. Chociaż wydaje się, że entuzjazm z Pokemonami z czasem nieco przygasał... nic bardziej mylnego.

Do tej pory popularne stworki rozchwytywane są przez wielu. Co rusz na rynek wydawane są kolejne części słynnej karcianej gry kolekcjonerskiej Pokemon Trading Card Game. Spore branie (nadal) ma gra miejska, która debiutowała w 2016 roku, czyli Pokemon GO korzystająca z technologii rozszerzonej rzeczywistości.

Reklama

Pokemony pomimo już bardzo długiego istnienia na rynku to ogromna i dochodowa dla producentów marka. Firma Pokemon Company rzuciła nieco więcej światła na wyniki finansowe. Okazuje się, że do 31 marca bieżącego roku wszystkie gry z serii sprzedały się łącznie w liczbie 480 milionów egzemplarzy. Są to produkty stacjonarne oraz cyfrowe.

Imponująco przedstawia się także wynik dystrybucji oficjalnych kart z serii Pokemon. Tych producenci wyprodukowali przez lata działalności już blisko 53 miliardy. Karty rozchodzą się łącznie do 89 krajów i regionów z całego świata. Jeśli chodzi o animowane seriale na licencji marki, to trafiają one do 192 różnych państw, gdzie są emitowane.

Nic nie wskazuje na to, by fenomen Pokemonów z czasem gasł. Furorę wśród graczy robi najnowsza seria Scarlet & Violet, do której już zaplanowano kilka nowych dodatków.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Pokemon

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama