Pokemon Unite pobrano już ponad 70 milionów razy

​MOBA w świecie Pokemon cieszy się coraz większą popularnością. Pokemon Company pochwaliło się właśnie, że Unite osiągnęło bardzo imponujący kamień milowy. Darmowa gra na Nintendo Switchu i smartfonach przekroczyła 70 milionów pobrań.

Historia Pokemon Unite jest wyjątkowo burzliwa. Grę zaprezentowano pierwszy raz w czerwcu 2020. W niecałe 24 godziny zwiastun zebrał wtedy 150 tysięcy łapek w górę na YouTube, jasno dając do zrozumienia, co na temat nowego projektu Pokemon Company sądzi społeczność.

Pomimo negatywnego feedbacku weteranów serii gra wciąż ujrzała światło dzienne i od tego czasu tylko rosła w siłę. MOBA jest dostępna za darmo na Nintendo Switch, Android oraz Apple i dostaje regularne aktualizacje, wraz z nowymi Pokemonami wzbogacającymi bibliotekę grywalnych postaci.

Reklama

Pokemon Company poinformowało ostatnio, jak wiele zmieniło się w podejściu graczy przez ostatnie dwa lata i ile osób było zainteresowanych przetestowaniem ich gry mobilnej. Pokemon Unite na wszystkich platformach ściągnięto już ponad 70 milionów razy.

Biorąc pod uwagę, że od premiery gry nie minął jeszcze nawet rok, jest to bardzo imponujący wynik. Nie jest to może jeszcze poziom Call of Duty: Mobile czy PUBG Mobile, ale liczba zainteresowanych sugeruje, że Unite zaskoczyło wielu graczy i przekonało, że MOBA w świecie Pokemon może mieć rację bytu.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy