Reklama

Pojawienie się Xbox Game Pass na PlayStation nie jest realną opcją

​Czy jest szansa pojawienia się usługi Xbox Game Pass także na pozostałych platformach sprzętowych np. PlayStation? Otóż zdaniem szefa marki Xbox aktualnie nie ma takiej szansy.

Według jednego z byłych scenarzystów serii o skrytobójcach chciano, żeby głównym bohaterem był "prosty, biały mężczyzna". Należy jeszcze wspomnieć, że Serge Hascoet to bliski przyjaciel Yvesa Guillemota — założyciela i sternika Ubisoftu. Czy waszym zdaniem tekst Jasona Schreiera z Bloomberga prezentuje rzeczywisty obraz popularnego studia a może niewiele w nim prawdy?

Jeśli ktoś liczył, że Microsoft udostępni przynajmniej w najbliższej przyszłości Xbox Game Pass również na konkurencyjnym PlayStation 4 to poczuje rozczarowanie, ponieważ amerykańska korporacja z Redmond nawet o tym nie myśli. Szef Xbox, Phil Spencer, powiedział w wywiadzie dla GameStar, że prawdopodobieństwo uruchomienia przytoczonej usługi, która oferuje gry zarówno na Xbox, jak i PC, na platformie Sony lub Nintendo jest niskie.

Reklama

W sumie decyzja władz Microsoftu wydaje się dość logiczna, bowiem Xbox od lat przegrywa z kretesem z PlayStation w bitwie na gry ekskluzywne niedostępne na innych platformach a Xbox Game Pass to flagowa usługa abonamentowa producenta, którą po prostu nie chce się dzielić z Japończykami.

W zamian za to w przypadku wybranych tytułów dostępna jest opcja cross play, dzięki której posiadacze obu urządzeń mogą grać ze sobą. Mimo wszystko Spencer twierdzi, że nie będą się dzielić funkcjami kojarzonymi z Xboksem.

Cóż wcześniej szef Xboksa był bardziej otwarty na ideę wieloplatformowej subskrypcji Xbox Game Pass. Warto wspomnieć, że kilka miesięcy temu liczba abonentów Xbox Game Pass wynosiła 10 milionów, zaś Phil Spencer przyznał, że korzystanie ze wspomnianej opcji abonamentowej, a także Xbox Live znacznie wzrosło z powodu pandemii koronawirusa.

Xbox Game Pass wystartował 1 czerwca 2017 roku stanowiąc odpowiedź na m.in. EA Access, aczkolwiek wydaje się ona teraz bardziej rozbudowana od konkurencyjnej propozycji Electronic Arts.

W ciągu minionych trzech lat Microsoft stara się zagwarantować swoim abonentom dostęp do najnowszych produkcji. Z pewnością do wzrostu popularności przyczyniło się udostępnienie usługi na komputerach.

Co ważne w ramach zmian Projekt xCloud, czyli nowa usługa oparta na chmurze wejdzie w skład Xbox Game Pass Ultimate jako darmowa opcja. Project xCloud wystartuje we wrześniu bieżącego roku gwarantując na start dostęp do ponad 100 produkcji.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama