Reklama

Plucky Squire - zapowiedź genialnie wyglądającej gry

Nowe studio, założone przez art directora, odpowiadającego za Pokemon Sword and Shield, Jamesa Turnera, ujawniło zapowiedź nowej gry - The Plucky Squire.

Wiadomość o tym, że dyrektor artystyczny Pokemon Sword and Shield, James Turner, opuścił Game Freak i zakłada nowe studio All Possible Features, dotarła do nas w czwartek. Dla wielu osób był to szok. Szczególnie dla fanów Pokemonów, którzy przyzwyczaili się do stylu zdolnego artysty. Jeszcze większym zaskoczeniem było to, że studio zapowiedziało nową - genialnie zapowiadającą się - grę.

Reklama

Jeden z najbardziej oryginalnych gameplay’ów ostatnich lat!

Zwiastun, który zaprezentowany został podczas Devolver Direct, otwiera się sekwencją 2D, w której gracze podróżują przez księgę z opowieściami. Wszystko jednak zmienia się, gdy główny bohater wskakuje na teleport i opuszcza strony książki, by znaleźć się w pełni trójwymiarowym, pięknie zaprojektowanym pokoju dziecięcym. Kojarzy się wam z It Takes Two?

Wygląda na to, że płynne przejścia między rozgrywką 2D a eksploracją trójwymiarowego świata będzie najbardziej charakterystycznym elementem produkcji, a gracze otrzymają masę różnorodnych rozwiązań gameplay’owych. Znów skojarzenia z It Takes Two?

Trudno na razie napisać coś konkretnego na temat rozgrywki 3D - zwiastun nie zdradza zbyt wiele. Nie wiadomo, czy posłuży ona tylko do eksploracji, czy również będzie stanowić bazę do masy minigierek i stylów, które prezentuje rzut 2D.

Raczej oczywiste jest, że studio nie chce odkryć wszystkich kart, w pierwszy zaprezentowanym zwiastunie. Miejmy nadzieję, że niebawem otrzymamy więcej materiałów promocyjnych, bo The Plucky Squire zapowiada się na jedną z najbardziej oryginalnych produkcji ostatnich lat. Samo patrzenie na krótki gameplay daje mnóstwo frajdy. Aż miło pomyśleć o tym, co będzie, gdy dostaniemy ją w swoje ręce.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy