Reklama

PlayStation wyda grę na konsole Xbox

​Piekło zamarzło i już nic nie będzie takie same. Sony ogłosiło, że wyda grę swojego wewnętrznego studia także na konsole Xbox oraz Switch. Mowa o symulatorze baseballu MLB The Show 21, który ukaże się 21 kwietnia na PlayStation 4, PS5, Xbox One oraz Xbox Series X/S. Skąd takie podejście?

Część obserwatorów zaczęła spekulować, że japońska korporacja zacznie teraz wydawać wszystkie swoje największe hity na sprzęt Microsoftu. The Last of Us na Xboksie? Nic z tego. Od razu przypomniano bowiem, że taki multiplatformowy debiut związany jest z umową podpisaną z MLB.

Już w grudniu 2019 roku ogłaszano bowiem, że Sony przedłużyło umowę z amerykańską ligą baseballu, a w towarzyszącej ogłoszeniu informacji prasowej już wtedy informowano, że nowy tytuł ukaże się na platformach wszystkich producentów, co Microsoft i Nintendo potwierdzili na Twitterze.

Reklama

Na razie nie znamy konkretów na temat wydania na Switch, lecz to może ukazać się w późniejszym okresie. Microsoft od zawsze był nieco bardziej "przyjazny" w dzieleniu się treściami, wydając choćby Cuphead oraz Ori na Nintendo Switch i użyczając postaci Banjo-Kazooie dla bijatyki Smash Bros.

Sony zaczęło tymczasem eksperymentować z portami, ale wyłącznie na PC. Na Steamie kupić można Horizon Zero Dawn, a w planach są podobno kolejne konwersje. Choć kto wie, być może w przyszłości doczekamy się portów produkcji z PlayStation także na konsolach Microsoftu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy