Reklama

PlayStation Plus - streaming na PC na razie nie dla Polaków

​23 czerwca w Polsce wystartowała nowa wersja usługi PlayStation Plus. Niestety jeszcze nie wszystkie jej funkcje działają w naszym kraju.

Od czwartku PlayStation Plus działa w Polsce w rozszerzonej wersji, podzielonej na trzy warianty abonamentu: Essential, Extra oraz Premium. W tym ostatni, najbogatszym, otrzymujemy dostęp do klasyków z pierwszego i drugiego PlayStation oraz PlayStation Portable, a także streaming gier.

Gra porzez strumieniowanie teoretycznie powinna działać nie tylko na konsoli, ale także na pececie. Niestety, na tę chwilę zabawa na komputerze nie jest możliwa.

Reklama

Polski oddział Sony podtrzymuje, że PlayStation Plus w wariancie Premium pozwoli na rozgrywkę w streamingu na PC, za pośrednictwem dedykowanej aplikacji, ale funkcja zostanie wprowadzona dopiero za jakiś czas, w ramach jednej z kolejnych aktualizacji usługi. Nie znamy jednak nawet przybliżonej daty, kiedy może do tego dojść.

PlayStation Plus - nowa wersja usługi już w Polsce

Tym niemniej trzeba przyznać, że w obliczu całej nowej zawartości, którą Sony udostępniło w końcu także w Polsce w ramach PlayStation Plus, (tymczasowy) brak możliwości streamingu na PC to tylko drobnostka.

Gracze powinni cieszyć się przede wszystkim z ogromnej biblioteki gier, którą otrzymują, wykupując abonament w wersji Extra lub Premium. W ramach Extra możemy bawić się przy blisko 400 tytułach (w tym naprawdę mocnych i stosunkowo nowych), a w Premium wprowadzono dodatkowo klasyki z epoki PSX-a, PlayStation 2 oraz PSP.

PlayStation Plus w wariancie Essential (najbardziej zbliżonym do postaci, w jakiej usługa funkcjonowała do tej pory) kosztuje 37 zł miesięcznie lub 240 zł na rok. PlayStation Plus Extra to wydatek rzędu 58 zł na miesiąc lub 400 zł rocznie. Za PlayStation Plus Premium trzeba zapłacić 70 zł miesięcznie lub 480 zł za 12 miesięcy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy