PlayStation 5 otrzyma "profesjonalny" kontroler?

​Sony prawdopodobnie zamierza wprowadzić do sklepów "profesjonalny" kontroler dla PlayStation 5.

Tom Henderson, branżowy insider, który wielokrotnie dostarczał wiarygodnych informacji m.in. na temat serii Battlefield, tym razem podzielił się wiedzą o rzekomych planach Sony.

Japoński gigant ma pracować nad ulepszonym kontrolerem PlayStation 5, przeznaczonym dla profesjonalnych i półprofesjonalnych graczy, ale także dla przeciętnych użytkowników konsoli, którzy po prostu cenią sobie najwyższą jakość.

Reklama

W artykule dla serwisu Try Hard Guides Henderson pisze, że kontroler powstaje pod nazwą kodową Hunt. Ulepszony pad do PlayStation 5 ma zaoferować funkcjonalność zbliżoną do tej, którą znamy choćby z konkurencyjnego pada Xbox Elite.

Akcesorium zostanie wzbogacone m.in. o wymienne gałki analogowe (w przeciwieństwie do Xbox Elite, wymienne będą nie tylko grzybki, ale cały mechanizm), dodatkowe przyciski aktywowane łopatkami, możliwość ustawienia maksymalnej głębokości wciśnięcia spustów oraz o gumowe nakładki, zapewniające lepszy chwyt. Wyglądem ma natomiast przypominać podstawowy kontroler DualSense.

PlayStation z nowym katalogiem gier w czerwcu

22 czerwca odbędzie się premiera nowej wersji PlayStation Plus. Od teraz usługa będzie dostępna w trzech wydaniach. Poza dotychczasową, standardową (Essential) posiadacze PS4 i PS5 będą mogli zdecydować się na warianty Premium i Extra.

Za dodatkową opłatą otrzymamy dostęp do rozszerzonego katalogu gier, obejmującego nie tylko współczesne tytuły, ale także klasyki z pierwszej, drugiej oraz trzeciej generacji PlayStation. Dodatkowo w tym miesiącu w PS Plusie pojawiły się trzy kolejne tytuły - God of War, Naruto to Boruto: Shinobi Striker oraz Nickelodeon All-Star Brawl.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: PlayStation 5 | Sony
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy