PlayStation Plus Premium pozwoli na strumieniowe na PC

​Sony niedawno ujawniło zmiany w PlayStation Plus. Pojawiły się nowe poziomy subskrypcji, a wersja Premium umożliwi strumieniowe przesyłanie gier na PC.

Jest to o tyle spodziewany ruch, że Sony w ostatnich latach coraz śmielej patrzyło w stronę graczy PCtowych. Niech świadczy o tym fakt wydania na PC God of War i zapowiedź Uncharted: Legacy of Thieves Collection, a więc dwóch wielkich tytułów, które do tej pory były ekskluzywnymi dla graczy konsolowych. Dzięki strumieniowaniu gier na PC cała biblioteka PlayStation będzie możliwa do ogrania na komputerach.

Mamy więc od czynienia z kolejna usługą. Do tej pory wiedzieliśmy, że połączone zostanie PlayStation Plus i PlayStation Now, a z nich powstaje trzypoziomowa struktura usługi subskrypcyjnej. Strumieniowanie gier na PC dostępne będzie w kwocie 17,99 dolarów miesięcznie lub 199,99 dolarów rocznie. Ważnym aspektem usługi jest to, że gracze będą mogli odpalać na komputerach gry ze wszystkich generacji konsol PlayStation.

Reklama

Sony stara się podbić rynek PC?

Warto zauważyć, że nowa usługa jest nieco podobna do poprzedniego PlayStation Now. Gracze nie będą mogli pobierać i instalować wybranych gier, a jedynie odpalać je za pośrednictwem chmury. Zobaczymy jak wpłynie to na jakość wyświetlania poszczególnych tytułów.

Wydaje się, że runek PC jest mocno nasycony podobnymi usługami. Jest Xbox Cloud gaming, GeForce Now, Google Stadia i genialne promocje na Steamie. Droga usługa od Sony może mieć więc problemy z przebiciem się. Z drugiej strony masa graczy PCtowych chciałaby ograć klasyczne tytuły z PlayStation. Pytanie tylko, czy ci naprawdę zdeterminowani nie zrobili już tego dzięki wszelkiej maści emulatorom.

Trudno przewidzieć, jaka będzie popularność tej usługi. Intuicja podpowiada, że gracze mogą wykorzystywać ją punktowo, wykupując subskrypcję tylko przy okazji dużych, ekskluzywnych tytułów. Trzeba jednak pamiętać, że Sony stwierdziło, iż żadna z gier nie trafi do nowej usługi w dniu premiery.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Sony
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy