Reklama

Uncharted: Legacy of Thieves Collection porównanie trybów graficznych na PS5

​Najnowszy film od Digital Foundry przedstawia ulepszenia graficzne Uncharted 4 i Uncharted The Lost Legacy w wersjach na PlayStation 5.

Uncharted 4 i The Lost Legacy nadal są jednymi z najlepiej wyglądających tytułów. Kiedy po raz pierwszy pojawiło się ogłoszenie o next genowej wersji, wiele osób zastanawiało się, co jeszcze można w tej grze poprawić. Naughty Dog już w dniu premiery oryginalnych wersji zafundowało graczom jeden z najbardziej imponujących graficznie tytułów. Digital Foundry przyjrzało się temu dokładnie, a efektem jest film, na którym wyraźnie widać, jak zmienia się oprawa graficzna w zależności od wybranego trybu. Oprócz tego Digital Foundry stara się odpowiedzieć na pytanie, jak bardzo wersje next-genowe różnią się od tych z poprzedniej generacji konsol.

Reklama

Na pierwszy rzut oka widać olbrzymią różnicę w jakości i odległości rysowania w obu tytułach. Nawet w wersji wydajności, która stawia na płynność kosztem jakości grafiki. Oprócz tego twórca filmu potwierdza, że są niewielkie zmiany w stosunku do wersji PS4 PRO.

Trzy tryby graficzne w Uncharted: Legacy of Thieves Collection

Nie jest zaskoczeniem, że next-genowa wersja zawiera trzy tryby graficzne. Pierwszy stawia na jakość grafiki i rozdzielczość 4K kosztem FPS-ów - tutaj możemy spodziewać się 30 klatek na sekundę. Kolejnym trybem jest tryb wydajności, gdzie rozdzielczość przeskalowana jest do 2560x1440, ale w zamian otrzymujemy płynność na poziomie 60 FPSów. Ostatnim trybem jest wydajność plus, która uruchamia grę w 1920x1080 w imponujących 120 klatkach na sekundę. Digital Foundry podkreśla jednak, że w niektórych sekwencjach pojawiają się spadki FPSów, ale przy tak dużej płynności jest to niezauważalne gołym okiem.

Jeżeli jeszcze nie mieliście okazji zagrać w Uncharted 4, to obecna next-genowa wersja sprawia, że nie macie wymówki, by nie spróbować tego świetnego tytułu. Uncharted: Legacy of Thieves Collection dostępny będzie już od 28 stycznia 2022 roku.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy