PlayStation 5 Pro coraz bliżej premiery? Ma zapewnić wyjątkową wydajność

Sony jeszcze w końcówce tego roku może zaskoczyć premierą całkiem nowej konsoli PlayStation 5 Pro. Coraz więcej niezależnych od siebie źródeł podaje, że PS 5 Pro wniesie na rynek wydajność, o jakiej nie śnili fani konsolowej rozgrywki.

Sony w ostatnich miesiącach ma bardzo pracowity okres. Wszystko przez debiut dwóch urządzeń: PlayStation Portal i PlayStation 5 Slim. Ta pierwsza przenośna konsola spełniła oczekiwania producentów, a nawet je prześcignęła, osiągając bardzo zadowalającą sprzedaż. O "odchudzonej wersji" PS 5 krążą natomiast ambiwalentne opinie - wg. wielu jest to rozczarowujący sprzęt oferujący niewiele więcej możliwości od standardowego PS 5.

Sytuacja na rynku może zmienić się już niebawem. Coraz częściej słyszymy o potencjalnej premierze PlayStation 5 Pro, konsoli, która jest aktualnie obiektem największej liczby przecieków. YouTuberzy i informatorzy technologiczni prześcigają się w publikowaniu kolejnych intrygujących informacji o tym sprzęcie.

Reklama

PS 5 Pro ze 120 fps-ami i rozdzielczością 4K?

Według jednego z nich (Moore’s Law is Dead) PS 5 Pro ma swoją wydajnością całkowicie zawstydzić PlayStation 5 i konkurencyjnego Xboxa Series X. Źródło podaje, że konsola zaoferować może nawet 120 klatek na sekundę w rozdzielczości 4 K. Jeśli faktycznie tak by się stało, to mówimy tutaj o prawdziwie konsolowej rewolucji i nowym wymiarze gamingu.

... Ale to jeszcze nie wszystko. PS 5 Pro ma także przynieść technologię skalowania rozdzielczości NVIDIA DLSS. Ta wykorzystywałaby sztuczną inteligencję, przez co miałaby funkcjonować jeszcze lepiej i wydajniej w grach wideo. Na razie te doniesienia nie zostały potwierdzone z oficjalnych źródeł, ale istnieje spora szansa, że faktycznie się zmaterializują.

Tajemnicą nadal pozostaje data premiery PlayStation 5 Pro. Coraz częściej wspomina się jednak o końcówce 2024 roku.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: PlayStation 5 | Sony
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy