PlayStation 5 podłączone do telewizora CRT

​Jeden z fanów PlayStation 5 podłączył swoją konsolę nowej generacji do telewizora CRT z lat 90. Klimat lat 90 wylewa się z ekranu.

Co się stanie, gdy podłączyć jedną z najbardziej - jeśli nie najnowocześniejszą konsolę dostępną na rynku do starego, zużytego telewizora CRT? Sprawdził to właśnie użytkownik Reddita, Caolan114, ze swoim PlayStation 5. Podłączył konsolę do starego telewizora Samsung CRT z późnych lat 90-tych.

Moda na wyciąganie z piwnic starych telewizorów i odpalanie na nich najnowszych gier zatacza coraz szersze kręgi. Kolejni gracze chcą na nowo poczuć magię gier video, która towarzyszyła im, kiedy byli dziećmi.

Reklama

Zaledwie kilka dni temu jeden z graczy próbował grać w Elden Ring na 13-calowym wyświetlaczu CRT, a Caolan114 wydaje się mieć podobny pomysł. Podłączył PS5 do malutkiego CRT i otrzymał jakość obrazu, która - jak twierdzi - była całkiem dobra! Gry wyglądają w porządku, ale największą przeszkodą są czcionki, które są tak słabo renderowane, że na niskich rozdzielczościach telewizorów CRT nieczytelne.

Stara technologia w służbie nowej generacji

Szczególnie interesujące w przypadku wyświetlaczy CRT jest to, że ponieważ mają praktycznie nieskończoną częstotliwość odświeżania i nie mają żadnego rodzaju wygładzania ani skalowania, możliwe jest uzyskanie niezwykle ostrego i reaktywnego obrazu.

Najwyższej klasy telewizory CRT z przeszłości nadal pod pewnymi względami przewyższają nowoczesne wyświetlacze, co może być szczególnie ważne dla graczy, którzy chcą cieszyć się grami na PS1, w które będzie można grać na PS5 z PlayStation Plus Premium.

Ekrany CRT to przestarzała technologia, która w praktyce nie jest już produkowana, a działające egzemplarze można znaleźć (na razie!) w dobrych pieniądzach. Caolan114 ma to szczęście, że przez lata utrzymywał swój stary telewizor CRT w dobrym stanie. Jeśli chcecie wypróbować takiego podejścia do gamingu - szukajcie na aukcjach starych, sprawnych telewizorów CRT!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Sony | PlayStation 5
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy