PlayStation 5 otrzyma rewolucje. Sony zapowiada nadchodzące nowości

Rewolucja, o której mówiło się w kontekście konsoli PlayStation 5, właśnie zaczyna się materializować. Next-genowe urządzenie od Sony będzie otrzymywać sukcesywną integrację z Discordem, popularną aplikacją społecznościową dedykowaną przede wszystkim graczom.

O integracji PS5 z Discordem wiedzieliśmy już od pewnego czasu. Użytkownicy Xbox Series X/S znacznie wcześniej otrzymali tę funkcjonalność. Teraz przychodzi pora też na posiadaczy konsoli od japońskiego giganta.

Jak połączyć się z Discordem za pośrednictwem PlayStation 5?

Wszystko tłumaczy instrukcja od Sony:

  • Aby rozpocząć, wybierz zakładkę Discord w Game Base w Centrum sterowania PS5 i wybierz serwer Discord lub grupę DM, do której chcesz dołączyć. Następnie wybierz preferowany kanał głosowy. Spowoduje to ujawnienie większej liczby szczegółów, na przykład tego, kto jest już na czacie na kanale. Otrzymasz także powiadomienie na konsoli PS5, gdy zadzwoni do Ciebie inny użytkownik Discorda, dzięki czemu będziesz mógł od razu dołączyć.

Reklama

W nadchodzących tygodniach funkcja ta powędruje do graczy w Japonii/Azji, a następnie w Europie, Australii, na Bliskim Wschodzie i finalnie też w obu Amerykach. Warto pamiętać, że konieczna będzie aktualizacja naszej konsoli, by otrzymać możliwość korzystania z Discorda. Od przyszłego tygodnia Sony wdraża również funkcję Profile Share, która pozwoli udostępnić swój profil PS Network w dowolnej aplikacji społecznościowej.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: PlayStation 5 | Discord
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy