PlayStation 5 dominuje nad Xbox Series X/S. Nieubłagane dane dla Microsoftu

Kolejny nowy raport rzuca nieco więcej światła na aspekt dominacji Sony nad Microsoftem. Konsole najnowszej generacji od PlayStation sprzedają się znacznie lepiej niż konkurencyjny sprzęt Xbox. Dysproporcje zaczynają się stale powiększać.

W połowie grudnia ubiegłego roku Sony ogłosiło światu, że od momentu premiery PlayStation 5 udało się sprzedać na wszystkich globalnych rynkach ponad 50 milionów egzemplarzy tej konsoli. To olbrzymi sukces, zważając na fakt, że przez pierwsze miesiące od debiutu występowały duże problemy z dostępnością PS5.

W nowym raporcie finansowym przedstawionym przez Take-Two Interactive, wydawcę serii GTA, pojawiła się wzmianka, iż z końcem poprzedniego roku sprzedano łącznie 77 milionów konsol najnowszej 9. generacji. Do końca ubiegłego roku (m.in. podczas świątecznych wyprzedaży) Sony najpewniej dorzuciło do magicznej bariery 50 mln przynajmniej 1 mln sprzedanych egzemplarzy PS5.

Reklama

To inicjuje więc prosty wniosek, że PlayStation 5 może już teraz pochwalić się dwa razy lepszym wynikiem sprzedażowym niż Xbox Series X/S. Nie jest to jednak żadne zaskoczenie. Z innych danych publikowanych kilka tygodni temu dowiedzieliśmy się, że konsola od japońskiego giganta zanotowała wzrost sprzedaży w samym ubiegłym roku o 65%, natomiast konkurencyjne urządzenie od Microsoftu zaliczyło spadek sprzedaży w tym okresie o ok. 15%.

Czy Microsoft ma jakiś inny plan na rzucenie rękawicy Sony? Sporą role odegrać może dokonana nie tak dawno finalizacja wykupu firmy Activision Blizzard za 69 mld dolarów. Coraz częściej też w branży pojawiają się pogłoski, że gigant z Redmond przymierza się powoli do wydawania swoich jak do tej pory ekskluzywnych gier również na konsole PlayStation.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: PlayStation 5 | Xbox Series X | Microsoft | Sony
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy