Reklama

Płatne mody na Steamie wycofane, ale tylko na razie

W paru miejscach w internecie można napotkać informację, że "Valve wycofało możliwość płacenia za mody na Steamie".

To tylko po części prawda: owszem, w tej chwili nie możecie zapłacić za modyfikacje do Skyrima, ale nie oznacza to, że firma całkowicie wycofała się z koncepcji płatnych modów.

"Zrobiliśmy to, bo stało się jasnym, że nie rozumieliśmy dokładnie, co robimy. Od wielu lat dostarczamy opcji pozwalających twórcom spolecznościowym otrzymywać zapłatę za pracę i w przeszłości były one odbierane pozytywnie. Tym razem jest inaczej" - czytamy w oświadczeniu przedstawicieli usługi Steam.

"Żeby pomóc wam zrozumieć, dlaczego uznaliśmy to za dobry pomysł: naszymi głównymi celami było umożliwienie twórcom modów pracować nad nimi w pełnym wymiarze, jeżeli zechcą, a także zachęcić twórców do dostarczania lepszego wsparcia dla swoich społeczności moderskich. Uznaliśmy, że efektem będą lepsze mody dla wszystkich, zarówno płatne, jak i darmowe" - czytamy dalej.

Reklama

I nie zamierzają rezygnować - po prostu wycofano na razie płatności za mody do Skyrima. Koncepcja pewnie powróci w przyszłości.

"Rozumiemy dość dobrze społeczności naszych własnych gier, ale wkroczenie w ugruntowaną, wieloletnią społeczność moderską Skyrima było prawdopodobnie złym miejscem na początek. Chyba przez to nie trafiliśmy, chociaż uważamy, że gdzieś tu nadal jest dobry pomysł" - kończą przedstawiciele usługi Steam.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje