Planet S: ten darmowy, uroczy RTS jest bardziej rozbudowany niż przypuszczacie

Po kilku latach w Early Access, na Steam oficjalnie zadebiutował efekt pracy i pasji kilku developerów. Planet S to ciekawie wyglądający kosmiczny RTS, który w dodatku jest dostępny całkowicie za darmo.

W Planet S gracz ląduje swoim samotnym statkiem kolonizacyjnym na jednej z planet niezamieszkałego układu. Właściwie to samotność może być jedną ze ścieżek rozgrywki, bo równie dobrze możemy w danym układzie zamieszkać ze znajomymi, z których każdy będzie oczywiście dysponował swoim własnym statkiem. Od tego momentu naszym głównym zadaniem jest rozwój kolonii oraz zebranie surowców, które są niezbędne nie tylko do przeżycia, ale też rozbudowy.

Niezależnie od tego czy rozpoczniemy rozgrywkę sami czy też z innymi graczami, na początku będziemy mogli wybrać pierwszą planetę oraz pierwsze surowce. Potem możemy natrafiać też na inne złoża, które nie będą zlokalizowane na naszej planecie, co oznacza konieczność ekspansji na inne miejsca w naszym układzie gwiezdnym.

Reklama

Gra może nie powala graficznie, jest raczej prostym RTSem z całym mnóstwem głębi w walce. Zarządzanie surowcami jest podobne do tego, z którym mieliśmy do czynienia w seriach The Settlers czy Anno, co brzmi jak całkiem ciekawe połączenie z innymi kluczowymi mechanikami gry, takimi jak handel, ekspansja czy walka. Do tego dochodzi istotny czynnik w postaci stałego dostarczania nowych zasobów aby w ogóle móc podnieśc poziom naszych obywateli. Wyższy poziom populacji oznacza odblokowanie nowych, bardziej zaawansowanych konstrukcji oraz rozwój badań, które z kolei pozwalają na podniesienie poziomu już istniejącej infrastruktury. To z kolei pozwoli nam pracować bardziej wydajnie i odblokowywać kolejne budowle.

Na starcie rozgrywki mamy całkiem spore możliwości dopasowania różnych parametrów przy generowaniu mapy, więc gracze, którzy już zjedli zęby na innych tego typu grach będą mogli sobie znacząco utrudnić rozgrywkę i wyznaczyć sobie mnóstwo ograniczeń, a nowicjusze - całkowicie odwrotnie, ustawić startową planetę jako bogatą w zasoby. Planet S dostępna jest na Steam.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: rts
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama