Pikachu i Bulbasaur jako figurki - na urządzeniach mobilnych pojawiło się Pokemon Duel

​Fani kieszonkowych stworków mają powody do radości. Na urządzeniach mobilnych ukazała się kolejna produkcja z Pikachu i spółką - Pokemon Duel.

Gra odbiega znacząco od słynnego Pokemon GO. Tytuł jest strategią, w której bierzemy udział w starciach słynnych istot przedstawionych w formie figurek. Poszczególne bitwy toczą się w turach na specjalnych planszach.

Zabawa przypomina nieco uproszczoną wersję szachów. Głównym zadaniem w każdej potyczce jest dotarcie do pola kontrolowanego przez przeciwnika przy jednoczesnej ochronie własnego punktu. Stworki mogą jednak poruszać się jednorazowo tylko o wybraną liczbę "oczek".

Wraz z postępami w zabawie zdobywamy wirtualną walutę, którą następnie można przeznaczyć na zakup skrzyń zawierających kolejne istoty. Jak nietrudno się jednak domyśleć, paczki nabyć można też za prawdziwe pieniądze. Walczyć można zarówno z AI, jak i innymi graczami.

Reklama

Pokemon Duel można opiera się na modelu F2P, co oznacza, że grać można za darmo, ale w produkcji znalazły się opcjonalnie mikropłatności. Tytuł pobrać można bezpłatnie z poziomu cyfrowych sklepów AppStore oraz Google Play. Poniżej obejrzeć można zwiastun gry:

Pokemon Duel - pobierz grę z App Store | Google Play

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy