Reklama

Pierwszy zwiastun Test Drive Unlimited: Solar Crown

​Nancon zaprezentował pierwszy materiał prezentujący najnowszą odsłonę kultowej serii.

Co prawda, zwiastun nie pokazuje nawet urywków z rozgrywki, ale już samo to, że trafił do sieci, można potraktować jako potwierdzenie, iż projekt istnieje i prace nad nim trwają. Ponadto dzięki planszy, która pojawia się pod koniec filmu, możemy dowiedzieć się, że Test Drive Unlimited: Solar Crown trafi na PC, Xbox One, Xbox Series X/S, PlayStation 4, PlayStation 5 i Nintendo Switch. Grę w wersji na komputery będzie można pobrać z platform Epic Games Store oraz Steam.

Reklama

Po raz pierwszy o Test Drive Unlimited: Solar Crown usłyszeliśmy w lipcu ubiegłego roku. Dowiedzieliśmy się wówczas jedynie, że prace nad grą trwają i że prowadzi je studio Kylotonn (znane z takich tytułów, jak V-Rally 4, FlatOut 4: Total Insanity czy TT Isle of Man: Ride on the Edge), a wydawcą jest wspomniana firma Nacon. Autorzy zapowiadają, że więcej informacji na temat nowej odsłony cyklu wyścigów poznamy w lipcu bieżącego roku.

Test Drive to legendarna seria gier wyścigowych, zapoczątkowana jeszcze w latach osiemdziesiątych. Jej pierwsza odsłona zawitała na Amidze, Atari i Commodore w 1987 roku. Co ciekawe, sprzedała się w nakładzie 500 tys. egzemplarzy, co - jak na tamte czasy - było świetnym wynikiem.

Po kilku kontynuacjach Test Drive został zapomniany, ale w 2006 roku - za sprawą koncernu Infogrames/Atari - udało się go reaktywować. W 2006 roku do sklepów trafił Test Drive Unlimited, a pięć lat później Test Drive Unlimited 2.

Oceny tej pierwszej były całkiem przyzwoite (według Metacritic osiągnęły średnią na poziomie nawet 8,2/10 w wersji na Xboksa 360). Tej drugiej już wyraźnie gorsze (6,8/10 dla wersji na Xboksa 360 według Metacritic).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje