Reklama

Pięć minut rozgrywki z niezależnego Fe

​W sieci pojawił się pięciominutowy gameplay z Fe - niezależnej produkcji tworzonej przez kanadyjskie studio Zoink.

Akcja produkcji osadzona jest w świecie, w którym zarówno zwierzęta, jak i rośliny komunikują się ze sobą korzystając z wydawanych dźwięków.

Wszystkim istotom zagrażają jednak tak zwani The Silent Ones (w wolnym tłumaczeniu - Cisi), którzy chcą, by mieszkańcy krainy zamilkli.

Wcielimy się w tytułowego Fe - sympatycznego stworka, który chce pokrzyżować plany wrogom i uratować naturę. W trakcie rozgrywki zajmiemy się więc między innymi uwalnianiem pojmanych stworzeń.

Podczas zabawy poznamy sekrety tajemniczego świata. Nie zabraknie prostych zagadek logicznych, a jak nietrudno się domyślić, istotną rolę odegra właśnie komunikowanie się ze zwierzętami za pomocą różnego rodzaju odgłosów.

Reklama

W filmie - opublikowanym przez redakcję serwisu IGN - pokazano scenę, w której bohater próbuje porozumieć się z wielkim jeleniem. Nawiązanie kontaktu nagrodzone jest nową zdolnością, która przyda się w dalszej eksploracji uniwersum.

Sam podopieczny wykazuje się dosyć dużą zręcznością. Potrafi na przykład wspinać się na rożnego rodzaju obiekty (w tym większe od siebie zwierzęta), a także szybować w powietrzu, by dostać się w trudno dostępne miejsca.

Dokładna data premiery Fe nie jest znana, ale gra powinna ukazać się na początku tego roku w ramach wspierającego niezależnych developerów programu EA Originals. Projekt zmierza na PC oraz konsole Xbox One, PlayStation 4 i Nintendo Switch.

Wspomniany gameplay można obejrzeć poniżej:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje