Reklama

PGR 5: Wyścigi tytułem startowym na Xboksa 720?

Dzięki dociekliwości niektórych mediów udało nam się dotrzeć do informacji, które mogą sugerować tytuł jednej z pierwszych gier dedykowanych następnej konsoli Microsoftu.

Powoli normą już stają się kolejne doniesienia na temat nowych systemów kolejnej generacji firm Sony i Microsoft. Czy 2013 rok rzeczywiście zapamiętany zostanie, jako data debiutu PlayStation 4 i Xboksa 720? Bardzo możliwe, że tak. Tym razem weszliśmy w posiadanie "dowodu", który sugeruje, że nowy sprzęt giganta z Redmond powinien zagościć w naszych domach w ciągu najbliższych 11 miesięcy.

Według niektórych plotek, kolejna część jednej z flagowych wyścigowych serii Microsoftu, Project Gotham Racing, znajduje się aktualnie w fazie produkcji na konsolę Xbox 720. Spekuluje się, że rozwojem gry zajmuje się studio Lucid Games.

Reklama

Firma ta jakiś czas temu założona została przez byłych pracowników Criterion i Bizzare Creations, ale do tej pory w swoim portfolio nie posiada nawet żadnych zapowiedzianych tytułów. Co prawda teoretycznie to jeszcze nic nie znaczy, ale kiedy jedna z zatrudnionych w studiu osób na swoim profilu (http://goo.gl/q3NRk) w serwisie Linkedin umieszcza krótką, ale treściwą informacje, o tym, że "aktualnie zajmuje się tworzeniem animacji do gry, która wkrótce ma zostać ogłoszona", to trudno powstrzymać się od domysłów.

Tym bardziej, że na oficjalnej stronie dewelopera widnieje grafika przedstawiająca drogę, a na niej znak ostrzegawczy z informacją "ulice zostaną otwarte w 2013 roku". Z naszego punktu widzenia jedynym logicznym tytułem, którego mógłby dotyczyć ten obrazek, jest kontynuacja serii Project Gotham Racing. Jeżeli nasze domysły są słuszne i studio rzeczywiście pracuje nad piątą odsłoną wyścigowej marki, to istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że gra produkowana jest z myślą o następcy Xboksa 360.

Trudno na razie jednoznacznie określić, czy data ta oznacza premierę kolejnego urządzenia Microsoftu. Biorąc jednak pod uwagę spory szum wokół konsol kolejnej generacji oraz wszystkie dotychczasowe "dowody", do których udało dotrzeć się mediom, nie zdziwilibyśmy się, jeżeli okazałoby się to prawdą.

Co o tym sądzicie? Ucieszylibyście się z faktu, że kupując nową platformę do grania moglibyście przetestować jej moc w wyścigach z serii Project Gotham Racing? Czy wolelibyście, żeby startowym tytułem okazała się kolejna część Halo?

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy