Persona: Twórca muzyki organizuje zbiórkę na kolejny projekt

Kompozytor muzyki do serii Persona oraz Shin Megami Tensei, Shoji Meguro, uruchomił w serwisie Kickstarter zbiórkę, która ma pomóc w realizacji jego kolejnej gry.

Nowa gra Shoji Meguro ma być zatytułowana Guns Undarkness i być turowym, taktycznym RPG z elementami skradankowymi, inspirowanymi Personą oraz Metal Gear Solid. Pierwszy raz o nowym projekcie Shoji Meguro mogliśmy usłyszeć w listopadzie 2021 roku i będzie to pierwsza gra tego twórcy, po okresie współpracy z firmą Atlus, dla której tworzył muzykę oraz pełnił rolę reżysera kreatywnego serii Persona.

Reklama

Kochać wszystkich, nikogo nie oszczędzać!

Guns Undarkness osadzone będzie w futurystycznym świecie, stojącym na krawędzi globalnej, społecznej katastrofy. Gracze wcielą się w członków Private Military Company, a ich zadaniem będzie realizacja misji w świecie zniszczonym przez wojnę nuklearną. Fabuła ma się koncentrować na staraniach protagonisty by doprowadzić do globalnej rewolucji, która ma przywrócić prawdziwą miłość na świecie. W grze ma być zaimplementowany system więzi międzyludzkich, łączących głównego bohatera oraz członków jego zespołu.

Mechaniki Guns Undarkness

Elementem gry mają być walki o charakterze turowym, z systemem osłon, umiejętnościami specjalnymi oraz korzystaniem ze słabych punktów przeciwników. Pomiędzy misjami, postaci mogą spotykać się w dedykowanym hubie - łodzi podwodnej, która pełni rolę kwatery głównej zespołu.

Kampania crowdfundingowa

Shoji Meguro ma oczywiście być nie tylko pomysłodawcą, ale także kompozytorem muzyki oraz głównym designerem Guns Undarkness. Dzięki kampanii w serwisie Kickstarter, Meguro chciałby skorzystać nie tylko ze wsparcia finansowego, ale także z wczesnego feedbacku graczy - i tym samym stworzyć dla nich jak najlepszy tytuł. Akcja ma trwać od 12 września do 15 października, a wstępnie twórca chciałby zebrać 30 tysięcy dolarów. Jeśli uda się osiągnąć zamierzony cel, gra powinna się okazać w grudniu 2023 roku na Nintendo Switch, konsolach PlayStation oraz Xbox.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Persona 5
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama