Persona 5 dostępna na PC, z pewnymi zastrzeżeniami

​Uwaga, jedna z najlepszych gier RPG w obecnej generacji sprzętu - Persona 5 - jest obecnie dostępna na PC i to w oficjalny sposób, bez potrzeby instalowania wątpliwej jakości emulatora. Jakim cudem możemy zagrać w grę wydaną dotychczas wyłącznie na konsolach PlayStation? Jest pewien haczyk...

Otóż potrzebujemy dostępu do usługi strumieniowania PlayStation Now, która pozwala włączać produkcje z konsol japońskiego producenta także na komputerach osobistych. To RPG z turową walką, więc wszelkie opóźnienia nie będą zapewne zbytnio przeszkadzały w zabawie.

PlayStation Now kosztuje 10 euro (ok. 43 zł) za miesiąc, 24,99 euro przy opłacie z góry za kwartał oraz 59,99 euro jeśli decydujemy się posiąść PlayStation Now od razu na cały rok. Tutaj czas na kolejny większy problem, ponieważ usługa strumieniowania nie jest obecnie dostępna w Polsce.

Reklama

A to jeszcze nie koniec kruczków. Persona 5 dodawana jest do usługi wraz z szeregiem innych dużych produkcji: God of War, Infamous Second Son orazUncharted 4: A Thief’s End. Wszystkie nowości dostępne będą jednak tylko przez określony czas, te trzy powyżej do 2 stycznia przyszłego roku.

Persona 5 dostępna będzie nieco dłużej, bo do 2 lutego. Warto jednak pamiętać, że mówimy o ogromnej produkcji RPG. Dość powiedzieć, że samo ukończenie głównej linii fabularnej, bez zajęć pobocznych, to kampania wystarczająca na średnio... 97 godzin rozgrywki.

Jeśli chcemy zobaczyć i sprawdzić wszystko, co tytuł ma do zaoferowania - a warto - to musimy liczyć się z "wydatkiem" na poziomie niemal 175 godzin. Dane pochodzą z wiarygodnego serwisu HowLongToBeat, który od lat zbiera informacje na temat długości przechodzenia gier.

Jeśli więc przyjmiemy nawet niższą wartość 97 godzin, to chcąc ukończyć tytuł do 2 lutego przyszłego roku musimy przeznaczyć na granie tylko i wyłącznie w ten tytuł ponad godzinę dziennie. Wydaje się, że Sony chyba do końca nie przemyślało swojej promocji oraz opisywanych terminów.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama