Perception: Nowy horror na PS4

Posiadacze konsoli Sony w tym roku nie powinni narzekać na brak gier potęgujących poziom grozy.

Nowa gra twórców Dead Space´a i BioShocka trafi na PS4. Horror z bohaterką poruszającą się za pomocą echolokacji. Brzmi nieźle, prawda? Studio The Deep End Games (założone przez branżowych weteranów, którzy pracowali m.in. przy BioShocku i Dead Space) ogłosiło, że horror Perception, nad którym pracuje od jakiegoś czasu, trafi na PS4.

Główną bohaterką jest niewidoma Cassie, która wykorzysta wyostrzony zmysł słuchu i równie ostrą intuicję do rozwikłania tajemnicy nawiedzonej posiadłości. Najciekawszym elementem tytułu jest to, że bohaterka "widzi" jedynie wówczas, gdy stuka laską o podłogę (odbijający się dźwięk daje jej wyobrażenie o otoczeniu).

Reklama

Problem w tym, że hałas nie tylko ułatwia jej nawigację, ale również przyciąga krwiożercze monstra. Każdorazowo staniemy więc przed nie lada dylematem: więcej widzieć czy być bezpieczniejszym?

Jeśli autorom uda się to dobrze zbalansować, możemy otrzymać całkiem ciekawy tytuł. Kiedy premiera? Na razie nie wiadomo, ale czekam ze sporym zainteresowaniem. Tymczasem zerknijcie na garść screenów:

CD Action

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy