Pand Land - nowa gra od twórców Pokémon

Game Freak to studio, które dotychczas dało się poznać niemal wyłącznie dzięki grom z serii Pokémon. Jednak w końcu przyszła pora na coś nowego. Zespół wprowadził na rynek przygodową grę z elementami RPG - Pand Land. Produkcja jest dostępna wyłącznie na smartfonach i tabletach. Na razie tylko w Japonii.

W skrócie:

  • Game Freak wypuściło nową grę przygodową z elementami RPG - Pand Land.
  • Studio dotychczas było znane niemal wyłącznie za sprawą gier z serii Pokémon.
  • Pand Land powstało z myślą o systemach Android oraz iOS. Gra póki co jest dostępna wyłącznie w Japonii.

Game Freak, które do tej pory skupiało się na tworzeniu gier z serii Pokémon, postanowiło w końcu spróbować swoich sił w innym gatunku. Pand Land to przygodowa gra z elementami RPG, w której gracze wcielają się w kapitana ekspedycji, która przemierza rozległy i barwny świat w poszukiwaniu ukrytych skarbów. Produkcja z jednej strony pozwala na relaksującą eksplorację, a z drugiej - na przemierzanie mrocznych lochów oraz toczenie walk. Bawić się można samemu albo w towarzystwie innych graczy, przez sieć.

Reklama

W oficjalnym oświadczeniu opublikowanym przez wydawcę gry, firmę WonderPlanet, dyrektor ds. rozwoju Game Freak, Yuji Saito, podkreślił, że celem zespołu było stworzenie gry o skali typowej dla konsol, ale jednocześnie prostej i łatwej do gry na urządzeniach mobilnych. Celem jest przyciągnięcie do niej graczy zarówno początkujących, jak i bardziej doświadczonych.Na razie Pand Land jest dostępne tylko w Japonii, a o międzynarodowej premierze na razie nie ma mowy. Jednak patrząc na entuzjazm, z jakim gra została przyjęta, nie można wykluczyć, że w przyszłości doczekamy się jej także u nas. Szanse są tym większe, że wydanie gry mobilnej na nowym rynku to stosunkowe przedsięwzięcie. Wystarczy przetłumaczyć wszystkie teksty na języki inne niż japoński... i gotowe?

Fani Pokémonów nie muszą się obawiać, że prace nad Pand Land wpłyną negatywnie na rozwój ich serii o pociesznych stworkach. Game Freak nadal koncentruje się na produkcjach z serii Pokémon, takich jak Pokémon Legends: Z-A, którego premiera zaplanowana jest na przyszły rok.

Game Freak do tej pory skupiało się niemal wyłącznie na produkcji gier z pokémonami. Studio odpowiada za opracowanie Pokémon Legends: Arceus, Pokémon Scarlet i Violet, a remake'ów Brilliant Diamond i Shining Pearl. Pand Land nie jest jednak pierwszą grą Game Freak bez udziału pokémonów. Studio ma na swoim koncie takie gry jak Little Town Hero i HarmoKnight. Little Town Hero to gra fabularna wydana na PC, PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch. Nie można jej jednak zaliczyć do udanych. Jej średnia ocen w serwisie Metacritic to zaledwie 6,4/10. HarmoKnight to z kolei platformowa gra rytmiczna, która trafiła wyłącznie na konsolę Nintendo 3DS. Przeszła bez większego echa.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Pokemon | gry mobilne
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama