Reklama

OZombie: Pieniądze z Kickstartera nie wystarczą

Niedawno okazało się, że zebrana na Kickstarterze przez Tima Schafera i jego Double Fine kwota ponad 3 milionów dolarów nie wystarczy, by ukończyć przygodówkę Broken Age.

Okazuje się, że w podobnej sytuacji są nie tylko twórcy Psychonauts - w jednym z wywiadów American McGee zdradził, że jego ekipa również będzie potrzebować dodatkowych funduszy na OZombie. A na razie warto wspierać tę grę, jeśli chcecie zobaczyć... ekranizację Alicji.

Spicy Horse na produkcję OZombie potrzebuje co najmniej 950 tysięcy dolarów. Przynajmniej w teorii - w rozmowie z serwisem Strategy Informer prezes studia, American McGee, przyznał bowiem otwarcie, że ta suma nie wystarczy.

"Ta kwota jest mniejsza od tej, której potrzebujemy, by stworzyć pełną grę, ale wystarczająca, byśmy zaczęli prace i dostarczyli kilka pierwszych rozdziałów. Musimy włożyć w projekt nasze własne fundusze, próbować zdobyć dodatkowe pieniądze (może dzięki umowom z wydawcami) i znaleźć inne sposoby na wypełnienie luki" - mówi McGee.

Reklama

Na razie jednak Spicy Horse próbuje przyciągnąć do OZombie fanów Alicji. Ujawniono bowiem, że jeśli uda się zgromadzić 1,05 miliona dolarów, developerzy postarają się zdobyć prawa do stworzenia własnej ekranizacji "Alicji z Krainy Czarów".

Ekipa McGee rozważa nakręcenie serialu animowanego. Co więcej, w chwili obecnej udało się zabezpieczyć prawo do kupna licencji, ta z kolei ma kosztować 500 tysięcy dolarów. Pytanie tylko, czy sukces jest realny? Do tej pory udało się zebrać tylko 125 tysięcy dolarów, choć do końca akcji pozostało jeszcze 32 dni.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje