Reklama

Overwatch dostanie nową postać!

​Blizzard Entertainment odpowiedzialne za popularną grę sieciową ogłosili, że niedługo nastąpi premiera nowego bohatera - Doomfista.

Overwatch wyszedł w maju zeszłego roku i szturmem podbił rynek gier online. Sieciowy FPS koncentruje się na starciu dwóch drużyn na róznych mapach, z przeróżnymi bohaterami w teamach. A tych jest wielu i będzie jeszcze więcej, bo twórcy ogłosili, że 27 lipca zostanie wypuszczony Doomfist.

Obecność herosa była wiadoma od bardzo dawna, znajdował się zapisany w lore gry jeszcze przed jej premierą. Gracze nie mogli doczekać się jego pierwszego wyjścia na arenę i teraz będą mieli okazję pograć nowym bohaterem. Finalna postać Doomfista znacząco rożni się od wczesnych konceptów. Jednak twórcy wierzą, że przyniesie użytkownikom wiele frajdy.

Reklama

Bohater został zaprezentowany podczas Comic-Con w San Diego. Twórcy od blizzarda wyjaśniali i opisywali proces ewolucji i powstawania bohatera, przedstawiali pomysły, które doprowadziły to finalnego wyglądu postaci. Główny projektant postaci Geoff Goodman powiedział, że wcześniejsze wersje Doomfista mogły podnosić przeciwników i używać ich jako ludzkich tarcz by absorbować obrażenia bądź nawet zrzucać ich z klifów. Miał mieć także możliwość podnoszenia przedmiotów z ziemi i rzucania ich we wrogów.

Twórcy musieli się też zmierzyć z pytaniem, dlaczego Doomfist po prostu nie bije przeciwników pięścią po twarzy? Producenci mieli taki sam problem w przypadku Genjiego, który na początku miał do dyspozycji jedynie miecz. Ciężko jest zrobić dobrze postać, która ma jedynie ataki w zwarciu, dlatego też Blizzard Entertainment wyposażyło Genjiego w shurikeny. Tak samo postąpili twórcy z Doomfistem, w poprzednich wersja uderzał w powietrze z ogromną siłą, przez co posyłał w przeciwników powietrzną falę uderzeniową. Jednak producenci uprościli ten mechanizm do zwykłego strzelania pociskami.

Początkowo Doomfist miał być tankiem, jednak skończył jako fighter. Można go testować już teraz na PC. Na innych platformach pojawi się dopiero wraz z premierą czyli 27 lipca.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy