Oficjalna data wyłączenia Bethesda Launcher

​Bethesda.net - launcher, dzięki któremu możecie zagrać w swoje ulubione tytuły, niebawem zostanie wyłączony. Bethesda ogłosiła datę zamknięcia appki, a fani będą musieli przenieść swoje gry na Steam.

Bethesda rezygnuje z pomysłu posiadania własnego launchera. Do tej pory potrzebny był jej po to, by konkurować z platformą Steam i Epic Games, ale walka ta od początku była skazana na porażkę.

Korporacja wreszcie to zrozumiała, oficjalnie zamyka program i umożliwi uruchamianie swoich gier na Steam. O fakcie wyłączenia launchera informowaliśmy już w lutym, ale dopiero teraz Bethesda ujawniła oficjalną datę.

Reklama

Jednej gry od Bethesdy nie będzie można przenieść na Steam

Bethesda w swoim wpisie podała szczegóły, jak przenieść portfele i gry na Steam i zapewniła, że ​gracze nie stracą żadnych postępów. Prawie wszystkie gry dostępne w programie uruchamiającym Bethesda.net można przenieść na Steam. Dlaczego "prawie wszystkie"? Na ten moment nie można przenieść najnowszej odsłony Wolfensteina - Youngblood.

Warto zaznaczyć, że część gier automatycznie skopiuje swoje dane do Steam, ale jednak większość będzie wymagała ręcznej pracy. Transfer można wykonać od 27 kwietnia 2022 roku. Możliwość nie zniknie nawet po dacie wyłączenia launchera, która przypada na 11 maja 2022. Bethesda zachęca, by gracze zachowali swoje dane dostępowe do Bethesda.net.

Trudno jednoznacznie ocenić ruch Bethesdy. Większość graczy cieszy się z tego, że będą mogli odinstalować dodatkowy launcher i uruchamiać swoje gry z poziomu jednej platformy. Są też tacy, którzy narzekają na mnóstwo dodatkowej pracy i utrudnień związanych z przenosinami. A Wy jak się na to zapatrujecie?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Steam | Epic Games
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama