Obcy: Izolacja - czy powstanie kontynuacja?

Jeden z twórców gry ma co do tego wątpliwości.

Prezes studia Creative Assembly, Tim Heaton udzielił kilka dni temu wywiadu serwisowi Games Industry, w którym wypowiedział się na temat gry Obcy: Izolacja. Według niego, produkcja była finansowym nieporozumieniem.

"2,1 miliona sprzedanych kopii? To nie wystarczyło. Czy jestem z tego powodu zadowolony? Oczywiście, że mnie to nie cieszy. Uważam, że nie spełniliśmy oczekiwań w Ameryce. Myślę, że gatunek nie zaciekawił publiki, która pozwoliłaby nam usprawiedliwić koszta. 2 miliony są w porządku, jasne - trzeba to zaznaczyć - ale do samego końca byliśmy niepewni, czy wybijemy się na szersze wody, czy nie" - mówi Heaton.

Reklama

Zaznaczył również, że niechętnie chce przystępować do prac nad drugą odsłoną produkcji: "Powstanie Obcego: Izolacji 2 nie jest wykluczone, ponieważ jesteśmy bardzo dumni z pierwszej części i mamy więcej do powiedzenia w tym temacie" - kontynuuje Heaton.

"Ale czy naprawdę chcemy wydać dużą ilość pieniędzy, by ledwo zwróciły się nam koszta lub żeby nawet nieco stracić? To nie leży w interesach Segi, która ma zresztą w portfolio wiele innych wspaniałych gier, które przynoszą konkretne zyski" - dodaje Heaton.

Obcy: Izolacja był produkcją posiadającą pewne wady, jednakże dla miłośników horrorów i ksenomorfa, dzieło Creative Assembly nadrabiało klimatem i poczuciem grozym. Kontynuacja byłaby w tym przypadku wielce wskazana, niestety Sega nieprędko zdecyduje się na sfinansowanie projektu.

Autor: Łukasz Morawski

Ekspert Ceneo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy