Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Nowy materiał wideo z Hellblade

Studio Ninja Theory opublikowało nowy materiał wideo z Hellblade: Senua’s Sacrifice, który w całości poświęcony jest tytułowej celtyckiej wojowniczce.

Pierwszy film skupia się na nowym wyglądzie heroiny, drugi to pamiętnik deweloperski prezentujący innowacyjną technologię przechwytywania ruchu w czasie rzeczywistym. Celem twórców jest stworzenie jednej z najbardziej wiarygodnych postaci w historii gier wideo.

Duży nacisk został położony na to, aby próby sprawdzające sprawność umysłową, emocjonalną i fizyczną borykającej się z traumą i psychozą bohaterki znajdowały odzwierciedlenie nie tylko w modelu samej postaci, ale również otaczającej ją rzeczywistości. Za przykład Ninja Theory podaje scenę, w której Senua słyszy głosy. Nagrano je przestrzennie po to, aby odbiorcy w słuchawkach wydawało się, że dochodzą z każdej strony.

Hellblade: Senua’s Sacrifice określana jest przez twórców jako pierwsza na świecie gra niezależna wysokiej klasy. Za produkcję odpowiada niewielki zespół składający się z zaledwie 16 osób. W nadchodzących miesiącach mają pojawić się kolejne materiały wideo poświęcone między innymi systemowi walki i uniwersum gry. Premiera jeszcze w tym roku.

Autor: Dawid Sych

Dowiedz się więcej na temat: Hellblade

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje