Nowy interfejs Xboxa ujawniony w programie "Top Gear"? Jest komentarz Microsoftu

W ostatnich dniach, „we internetach” aż huczało od spekulacji, a wszystko z powodu jednego materiału wideo z programu „Top Gear”, opublikowanego przez stację BBC. Jednak nie był to zwykły odcinek, jeśli w ogóle o którymś z epizodów popularnej serii można tak napisać – tym razem widzowie byli przekonani, że podczas emisji ujawniono nowy interfejs użytkownika dla konsoli Xbox. Microsoft szybko zareagował w tej sprawie.

Kilka sekund filmu rozpaliło nadzieje fanów Xboxa

W omawianym odcinku "Top Gear" zaprezentowano demo autonomicznego samochodu Rimac Robotaxi, który ma przewozić pasażerów bez potrzeby przebywania ludzkiego kierowcy w środku. W przedziale czasowym - 10:07 minucie - widzowie zauważyli na dużym wyświetlaczu komputera pokładowego coś, co przypomina menu konsoli Xbox z grą Fortnite w oknie. Nieco dalej, bo na chwilę przed rozpoczęciem 11 minuty - dokładnie w przedziale 10:50 minuty - montaż całkowicie przełączył widok na interfejs użytkownika, ukazując logo konsoli Xbox wraz z otwartymi kartami gier, jak Fortnite, The Finals i Halo Infinite.

Reklama

Top Gear zdradził plany Microsoftu dot. nowego Xboxa?

Wielu fanów Xboxa zinterpretowało wspomniane wyżej fragmenty jako zapowiedź nowego interfejsu użytkownika stworzonego przez Microsoft dla nowej konsoli. Rzecznik Microsoftu szybko wyjaśnił temat w oświadczeniu dla serwisu Eurogamer.

Przenośny Xbox zamiast konsoli Keystone?

Choć plotki o nowym interfejsie Xboxa na potrzeby samochodów Rimaca zostały zdementowane, nie oznacza to wcale, że Microsoft nie wykorzysta go w innym, bardziej innowacyjnym projekcie, nad którym aktualnie pracuje. Dla przykładu mógłby zostać użyty w trybie kompaktowym dla aplikacji Xbox na PC, który zadebiutował w listopadzie 2023 roku, jako specjalna edycja przystosowana do rosnącej liczby przenośnych komputerów do gier z systemem Windows 11, takich jak ASUS ROG Ally czy Lenovo Legion Go.

Ponadto Gigant z Redmond nie porzuca myśli o rozszerzeniu swojej oferty sprzętowej. Firma znajduje się w trakcie prac nad stworzeniem własnego sklepu mobilnego Xbox, który ma konkurować z Apple i Google. W jednym z wywiadów, dyrektor generalny Microsoft Gaming, Phil Spencer, zasugerował, że firma powinna rozważyć stworzenie przenośnej konsoli Xbox, podobnej do Steam Decka czy PlayStation Portal. Chociaż nie potwierdził, że taki projekt aktualnie w ogóle znajduje się w fazie rozwoju, to wystarczyło, by wywołać poruszenie wśród fanów marki.

Choć plotki o nowym interfejsie Xbox w Rimac Robotaxi okazały się nieprawdziwe, to nie zmienia jednego - pewne jest, że Microsoft ma wiele ambitnych planów na przyszłość. Z niecierpliwością czekamy na kolejne ogłoszenia o technologiach, które mogą zrewolucjonizować branżę elektronicznej rozrywki.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Microsoft | Xbox
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama