Reklama

Nowy Gwint nie trafi na konsole

​Jeszcze w tym roku pojawić się ma nowa wiedźmińska gra Gwint. Niestety CD Projekt Red zapowiedziało, że tytuł nie ukaże się na żadnej z konsol.

Gwint to gra karciana, która stanowiła minigierkę w Wiedźminie 3. Stała się jednak tak popularna, że studio CD Projekt Red postanowiło wydać ją jako samodzielną produkcję.

Gwint: Wiedźmińska Gra Karciana ma czerpać nieco inspiracji z Hearthstone, oferować graczom możliwość budowania specjalistycznych talii, toczenia bitew online i zdobywania unikalnych kart. Gra ma także oferować tryb dla pojedynczego gracza. Gdzie więc tkwi haczyk? Gra nie będzie dostępna na wszystkich platformach.

Reklama

Gwint nie trafi na konsole z powodu trudności w aktualizowaniu tego typu produkcji

Jak zapowiedział lider społeczności Gwinta, Paweł Burza, Project Golden Nekker (kryptonim nowego Gwinta) wystartuje jeszcze w tym roku na komputerach PC, iOS i Androidzie.

Jednak podczas transmisji z 15 kwietnia "Tydzień w Gwincie" reżyser gry Vladimir Tortsov ujawnił, że deweloperzy nie planują obecnie wprowadzenia gry na konsole.

Tortsov wyjaśnia, że ​decyzja została podjęta z powodu trudności, z jakimi borykają się deweloperzy, gdy rozwijają międzyplatformowe gry-usługi. Aktualizowanie tytułów na wszystkich dostępnych platformach jest dla zespołów niezwykle uciążliwą pracą.

Faktycznie jest tak, że to gracze PCtowi zazwyczaj jako pierwsi dostają aktualizacje, beta testy przeprowadzane są na komputerach osobistych i dopiero po jakimś czasie nowa zawartość trafia na konsole. Tak jest chociażby w grze Hell Let Loose.INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: gwint | Wiedźmin | CD Projekt RED

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy