Reklama

Nowa część Fable oficjalnie zapowiedziana. Gra będzie pozbawionym kampanii fabularnej sieciowym MMO?

​Nowa odsłona Fable została oficjalnie zapowiedziana. Niestety o samej grze nie wiemy niemal nic poza tym, że trafi ona na PC oraz Xbox Series X i najpewniej bliżej będzie jej do gatunku MMO.

Jedną z większych niespodzianek wczorajszej konferencji Microsoftu, na której prezentowano zmierzające na Xbox Series X nowości była oficjalna zapowiedź nowej części Fable, o którym od pewnego czasu zrobiło się dość cicho.

Przypomnijmy, że ostatnia część serii zadebiutowała dziesięć lat temu jeszcze na Xboksie 360. Niestety o samym projekcie nie wiemy prawie nic poza tym, że zmierza na PC oraz Xbox Series X. Deweloperzy pokazali jedynie krótki trailer, aczkolwiek fani mogą poczuć się rozczarowani.

Dlaczego? Otóż z nieoficjalnej informacji wynika, że nie będziemy mieć do czynienia z klasycznym RPG z kampanią dla pojedynczego gracza a sieciowym MMO.

Reklama

Mogą to potwierdzać słowa samego Microsoftu, który stwierdził, że nadchodzące Fable to nowy początek dla tego uniwersum co oznacza też, że mamy z modnym aktualnie rebootem.

Chociaż nie będzie to klasyczny odpowiednik World of Warcraft, to z pewnością graczy liczących na magiczną opowieść ta wieść rozczaruje. Nie powinniśmy również liczyć na rychłą premierę, gdyż tytuł pozostaje w bardzo wczesnej fazie rozwoju i możliwie, iż trafi do sprzedaży dopiero za kilka lat. Kto wie może deweloperzy zmienią jeszcze koncepcję oferując coś odmiennego od obecnej wizji nowego Fable?

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy