Reklama

Nintendo szykuje kolejne adaptacje filmowe?

Niedawno odkryte prawa autorskie zgłoszone przez Nintendo wskazują, że Japończycy nie powiedzieli ostatniego słowa w kwestii filmowych adaptacji swoich gier.

Powstrzymajmy na razie emocje - historia już nie raz udowodniła, że filmy oparte na grach są po prostu kiepskie. Na pierwszy film o przygodach Mario i jego brata spuśćmy zasłonę milczenia. Nie wspominajmy także o Uncharted, czy Assassin’s Creed. Najlepsze filmy w uniwersum gier są co najwyżej średniakami. Światełkiem w tunelu może być ostatni Sonic, czy Detective Pikachu.

Kolejne filmy od Nintendo mogą być w drodze!

Pierwszy film inspirowany grą, który Nintendo ma w planach, to nowy tytuł Super Mario Bros. Niedawno twórca Super Mario, Shigeru Miyamoto, ogłosił, że film zostanie przesunięty na 2023 rok. Przypomnijmy, że początkowo adaptacja miała ukazać się w okresie Świąt w 2022 roku.

Reklama

Super Mario Bros. może nie być jedynym filmem, nad którym będzie pracować Nintendo w kolejnych latach. Użytkownik Twittera odkrył niedawno zapisy dotyczące praw autorskich związanych z Mario. Oprócz spółek, które mają wejść na giełdę, pojawiły się również dwie nowe firmy pod nazwami "Nintendo Studios, LLC" i "M Brothers Productions, LLC".

Prawdopodobnie nowe podmioty będą zajmowały się kolejnymi adaptacjami filmowymi. W przeciwnym wypadku Japończycy nie musieliby rejestrować nowych studiów. Najprawdopodobniej w drodze są kolejne produkcje. Być może tak znane postacie, jak Link, Donkey Kong, czy Kirby otrzymają swoje własne filmy. Dla fanów byłoby to spełnieniem marzeń.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy