​Nintendo Switch trzecią najlepiej sprzedającą się konsolą wszech czasów

Chociaż regularnie słyszymy o tym, że Nintendo może pracować już nad następcą Switcha, przenośna konsola od japońskiego giganta bije kolejne rekordy. Tym razem całkowita sprzedaż Switcha przekroczyła historyczną sprzedaż Game Boya.

Nintendo Switch rozchodzi się jak świeże bułeczki i notuje kolejne rekordy

Według szacunków serwisu VGCHartz Nintendo Switch sprzedał się do tej pory łącznie w liczbie 119 mln sztuk. Mowa oczywiście o trzech wariantach urządzenia: zwykłym, jak również o wersji Lite i OLED. Taki rezultat doprowadza w konsekwencji do tego, że popularny na całym świecie Switch dołącza do grona trzech najlepiej sprzedających się konsol do grania.

Wynika to z tego, że Game Boy sprzedał się łącznie w liczbie 118,69 mln sztuk. Zamiana na podium nastąpiła w okresie świątecznym, kiedy wszyscy ruszyli do sklepów na mniejsze i większe zakupy.

Reklama

Nintendo Switch debiutował jako w marcu 2017 roku jako następca Wii U, więc już niebawem skończy sześć lat. Pomimo tego niewielkie pod względem gabarytów urządzenie nadal cieszy się ogromną popularnością. Oczywiście na fotelu lidera pod względem sprzedaży nadal znajduje się PlayStation 4 z liczbą ok. 158 mln sprzedanych konsol. Kolejne miejsce należy do Nintendo DS, które globalnie rozeszło się w liczbie przekraczającej 153 mln egzemplarzy.

Nintendo Switch uporał się z popularnym niegdyś Game Boyem, ale czy jest w stanie wdrapać się na sam szczyt najlepiej sprzedających się konsol, jakie kiedykolwiek wypuszczone zostały na rynek? Zapewne wiele zależeć będzie od planów samych producentów. Jeśli Nintendo zdecyduje się rychle wypuścić następcę Switcha, to oryginalna przenośna konsolka będzie musiała zadowolić się (i tak zaszczytnym) trzecim miejscem najlepiej sprzedawanych konsol do grania w historii.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Nintendo Switch
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy