Reklama

Nintendo: NX całkowicie odmienna od pozostałych konsol

Wkrótce na rynku konsol pojawi się nowy zawodnik. Czy będzie w stanie rzucić wyzwanie Sony i Microsoftowi?

Prezes Nintendo, Tatsumi Kimishima, udzielił wywiadu Time. Dowiadujemy się z niego między innymi, że NX nie będzie miało tych problemów, co Wii U, bo będzie zupełnie inne, a także tego, że ludzie używają Amiibo nie tak, jak wyśniło sobie Nintendo.

Prezes Nintendo podzielił się krótką informacją na temat NX, która daje nadzieję, że NX nie będzie się nazywało "Wii Us" ani "Wii Three": "Rozmawialiśmy o przejściu z Wii na Wii U i jak trudno jest wyjaśnić bazie konsumentów, co jest w nim nowe i inne. Trudno jest przekonać ich, by przerzucili się z ich obecnej platformy na następną platformę. W związku z tym nie budujemy następnej wersji Wii ani Wii U. To coś wyjątkowego i innego. To coś, przy czym musieliśmy się odsunąć od tamtych platform, by stworzyć coś, co spodoba się naszym odbiorcom".

Reklama

Zapewnił też, że nie oznacza to porzucenia Wii U: "W tej chwili moim planem i naszym pierwszym zadaniem jest zapewnienie gier konsumentom, tym 10 milionom konsumentów, którzy kupili Wii U. Musimy być pewni, że są zadowoleni z zakupu i dalej będą się dobrze bawić na tej platformie. Nie możemy ich tak po prostu porzucić".

Kimishima wypowiedział się również na temat tego, jak używane są Amiibo: "Zauważamy, że Amiibo kupowane są bardziej jako przedmiot kolekcjonerski, a nie przedmiot współpracujący z oprogramowaniem".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy