Reklama

Nighthaw-X3000: Szalony shoot'em up, który zabierze cię w podróż do lat 80.

​Nighthaw-X3000 to przedstawiciel gatunku Vertical Shoot’em Up, oferujący szaloną i wymagającą rozgrywkę, która sprawdzi twoją percepcję, szybkość reakcji i zwinność palców.

Gracz wciela się w rolę Jamesa Pileckiego, elitarnego pilota do zadań specjalnych po przejściach, którego poznaje w trakcie opróżniania kolejnego kufla swojego ulubionego browaru. To jedyna rzecz, która mu została po utracie żony. Rzecz w tym, że ani on, ani sarkastyczny cyber-barman z przydrożnego baru nie spodziewali się, że jest to być może ostatnie piwo Jamesa.

Jest rok 2000, właśnie rozpoczęła się inwazja obcych. Czas wrócić za stery swojej maszyny i wyruszyć na wojnę.

Nighthaw-X3000 to wyjątkowa podróż do lat 80-tych, podróż, która garściami czerpie z kultowych filmów akcji z tamtego okresu. To przygoda pełna neonowych rozbłysków i klimatycznej, porywającej muzyki synthwave. Klimat, który uczynił takie produkcje jak Far Cry 3: Blood Dragon czy Kung Fury w niektórych kręgach kultowymi powraca.

Reklama

To jednak nie tylko wyjątkowy klimat. Nighthaw-X3000 to pełnoprawny bullet hell, a w nim:

  • Pełnoprawna kampania dla pojedynczego gracza.
  • Dodatkowe tryby rozgrywki (zostaną ujawnione w późniejszym terminie).
  • "Kanapowy" tryb kooperacji obowiązujący zarówno w kampanii jak i w trybach dodatkowych

Klimat, rozgrywka, zawartość - ukłon i hołd w kierunku czasów gdy nośniki VHS były najnowszą nowinką technologiczną na rynku. Nighthaw-X3000 to nie retro - to prawdziwy vintage. W najlepszym tego słowa znaczeniu:

  • Morderczy poziom trudności, który przypomni graczom dlaczego zostawiali tyle pieniędzy w salonach z automatami do gier.
  • Pokaźny arsenał, w którym każda broń charakteryzuje się swoją własną prędkością, mocą i zasięgiem.
  • Różnorodne rodzaje przeciwników. Każdy z nich to zupełnie oddzielny skrypt odpowiadający za reakcje i zachowania w trakcie gry.
  • Każdy poziom to wyjątkowa, klimatyczna podróż ze swym własnym utworem przewodnim. Każdy oferuje zupełnie nowe wyzwania i zagrożenia czyhające na grającego. Na końcu każdej z podróży czekać będzie strażnik. Wymagający, wieloetapowy boss przetestuje zdobyte przez gracza umiejętności do absolutnego maksimum.

Tworzona przez polskie studio N94Games i wydawana przez AAG Studio pojawi się na rynku pod koniec pierwszego kwartału 2017 roku na platformie PC. Obecnie rozważane jest też przygotowanie portu na konsole PlayStation 4 i Xbox One.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy