Niezwykle rzadka karta Pokemon wystawiona na aukcję za prawie 500 tysięcy dolarów

​Jedna z najrzadziej występujących kart karcianki Pokemon jest aktualnie dostępna na aukcji za blisko 500 tysięcy dolarów.

Karcianka kolekcjonerska Pokemon sprawiła, że na rynku w ciągu minionych kilkudziesięciu lat znalazło się kilka tysięcy unikalnych kart - od zupełnie standardowych po wyspecjalizowane i bardzo rzadko emitowane, głównie z powodu jakiś istotnych wydarzeń.

Jednym z przykładów takich rzadkich kart jest “Illustrator Pikachu", nienumerowana karta promocyjna, która była nagrodą w konkursie magazynu CoroCoro Comic dla subskrybentów, którzy wysłali własne projekty kart. Karta istnieje w jedynie 39 kopiach, które zostały rozdzielone pomiędzy trzy konkursy - pierwotnie żadna z takich kart nie miała znaleźć się poza Japonią. To sprawiło, że Illustrator Pikachu jest jedną z najrzadszych kart, a do tej pory jej ceny sięgały ponad 100 tysięcy dolarów.

Reklama

Teraz jedna z nich znalazła się na aukcji na eBay, a jej cena to 480 tysięcy dolarów. Aukcja wystartowała około tygodnia temu, a jej założycielem jest Pokemon Club Shangri-La, który specjalizuje się w drogich kartach Pokemon. Karta na rzeczonej aukcji ma być w stanie bliskim idealnemu. Widnieje na niej tekst po japońsku oraz grafika z Pikachu trzymającym pióro w otoczeniu różnych grafik znanych z Pokemonów.

To oczywiście nie jest pierwszy przypadek, kiedy taka karta trafia do drugiego obiegu - w zeszłym roku Logan Paul kupił inną kopię w aukcji internetowej i jej cena wtedy wyniosła finalnie 5,3 miliona dolarów. W porównaniu z tamtą aukcją, cena omawianej kopii wydaje się więc śmiesznie niska.

Jednak dzięki tamtej transakcji oraz powiązaniom Logana Paula z federacją wrestlingu WWE, Illustrator Pikachu zyskał rozgłos kolekcjonerów na całym świecie, a jej wartość znacznie wzrosła. Teraz ceny kopii tej karty praktycznie nie spadają poniżej 500 tysięcy dolarów, a pewnie w niedalekiej przyszłości będą jeszcze wyższe.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Pokemon
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama