Niespodziewana lekcja ekonomii - Animal Crossing tnie stopy procentowe

​Bank of Nook niespodziewanie obniżył stopy procentowe z poziomu 0,5 do zaledwie 0,05 procenta, likwidując jeden z najpopularniejszych sposobów na pomnażanie wirtualnej waluty w Animal Crossing - dzwonków. Tym samym miliony graczy na całym świecie otrzymały nagłą lekcję światowej ekonomii.

Obecnie, w dobie koronawirusa, cięcie stóp procentowych - niekiedy do ujemnych poziomów - jest jednym z popularniejszych sposobów na "rozruszanie" gospodarki. Jeśli bowiem banki nie mogą z zyskiem "przechowywać" pieniędzy w banku centralnym, będą bardziej skłonne do udzielania kredytów.

Podobnie jest w Animal Crossing. Gracze nie mogą już przechowywać pieniędzy w Bank of Nook na 0,5 procent, więc będą bardziej skłonni do spekulowania na sprzedaży najpopularniejszego surowca naturalnego w grze, czyli rzepy. Dużym zainteresowaniem cieszą się też tarantule.

Reklama

Cena rzepy w grze okresowo się zmienia, a gracze nigdy nie mogą być pewni, na jaką kwotę się natkną. Część użytkowników wolała więc czekać na wyjątkowo wysokie stany, przechowując dzwonki w banku. Teraz takie podejście nie będzie już tak dochodowe, co powinno skłonić do ryzykowania.

W przypadku Animal Crossing - w odróżnieniu od prawdziwego świata - powody na cięcie stóp procentowych są jeszcze inne. Jeśli bowiem wpłaciliśmy dzwonki do banku i przestawiliśmy datę w ustawieniach konsoli, otrzymywaliśmy 0,5 procent za każdy pominięty dzień w wirtualnym świecie.

Jak można się domyślać, oszustwo było popularne i pozwalało błyskawicznie zbudować spore fortuny, rujnując przy tym ekonomię. Właśnie dlatego Nintendo za pośrednictwem łatki zmieniło stopy procentowe, starając się ukrócić proceder. Maksimum na koncie ograniczono też do 9999 dzwonków.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Animal Crossing: New Horizons
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy