Reklama

Nie powstaną fabularne dodatki do Mass Effect: Andromeda? Tak sugerują plotki

​Wygląda na to, że Mass Effect: Andromeda - wbrew oczekiwaniom fanów i poszlakom pozostawionym przez twórców w samej grze - nie otrzyma dodatków dla pojedynczego gracza.

Powołując się na trzech pragnących zachować anonimowość informatorów dziennikarz serwisu Kotaku twierdzi, że BioWare zrezygnowało z tworzenia fabularnych rozszerzeń do najnowszej odsłony cyklu. Jednym z powodów jest decyzja o wstrzymaniu rozwoju serii po umiarkowanym przyjęciu podstawowej wersji produkcji.

Poza tym obecnie nad większymi dodatkami do gry nie ma po prostu kto pracować. Według wcześniejszych doniesień - również wspomnianego wyżej portalu - Electronic Arts przeprowadziło restrukturyzację w studiu odpowiedzialnym za powstanie Mass Effect: Andromeda.

Reklama

W ekipie pozostało niewiele osób, które skupiają się na kolejnych aktualizacjach do produkcji oraz przygotowywaniu następnych misji do sieciowego trybu kooperacji. Pozostałych developerów przeniesiono do innych zespołów, by pomagali przy Star Wars Battlefront II czy zapowiedzianej w trakcie tegorocznego E3 grze Anthem.

Oczywiście może okazać się, że powyższe doniesienia nie okażą się prawdą, a w rzeczywistości BioWare jest w trakcie tworzenia fabularnych dodatków do Mass Effect: Andromeda. Znaczące jednak wydaje się milczenie zarówno twórców, jak i przedstawicieli EA, którzy niechętnie wypowiadają się o ewentualnych rozszerzeniach.

Brak jakichkolwiek DLC byłby sporym zaskoczeniem. Wcześniejsze odsłony cyklu takie otrzymały, a przez wielu graczy są chwalone. Przykładem jest Cytadela do trzeciej części, która w rzeczywistości była faktycznym pożegnaniem z komandorem Shepardem i jego towarzyszami.

W samym Mass Effect: Andromeda pozostawiło wskazówki, że dodatki jednak powstaną. Autorzy pozostawili wiele wątków otwartych, w tym na przykład kwestię dotyczącą arki quarian, która podobno zmierzała do nowej galaktyki.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje