Najmłodsza miliarderka na świecie przejęła majątek po pionierze gier wideo

18-letnia Kim Jung-youn została oficjalnie najmłodszą miliarderką na świecie, po tym jak odziedziczyła udziały w firmie swojego zmarłego już ojca Kim Jung-ju, założyciela koreańskiego przedsiębiorstwa zajmującego się produkcją i wydawaniem gier wideo - Nexon.

Nexon - uznana koreańska marka ze świata gier

O sprawie poinformował serwis Forbes. Kim Jung-ju z sektorem gier związany był od bardzo wielu lat. Marka Nexon, którą przez cały przekrój działalności stworzył, również powinna być kojarzona przez większość. Z inicjatywy tego podmiotu na rynku pojawiły się takie tytuły jak Maple Story, Combat Arms czy War Rock.

Nexon swoją obecność akcentował głównie w regionach azjatyckich (Japonia i Korea) chociaż nie obca mu była także ekspansja do Ameryki i Europy. Jung-ju na grach zbił prawdziwą fortunę. Jego majątek wyceniony został w 2021 roku na ponad 13 miliardów dolarów, co plasowało go na trzecim miejscu na liście najbogatszych Koreańczyków. Mężczyzna słynął również ze swojej filantropijnej działalności i wielu inicjatyw charytatywnych.

Reklama

Kim Jung-youn najmłodszą miliarderką na świecie

Miliarder zmarł w lutym bieżącego roku, a majątek po nim odziedziczyły córki nieżyjącego już producenta. Każda z nich otrzymała po 30,78% udziałów w NXC, spółce holdingowej, która jednocześnie jest największym udziałowcem spółki Nexon. Szacuje się, że łączny udział 18-letniej Kim Jung-youn warty jest ok. 2,5 mld dolarów.

Tym samym nastolatka dzierży miano najmłodszej miliarderki na świecie. Wcześniej ten zaszczytny tytuł należał do Kevina Davida Lehmanna z Niemiec, który w wieku 14 lat otrzymał od swojego ojca udziały w popularnej sieci drogerii. W tym roku Lehmann skończył 20 lat.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Nexon

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy