​Najlepiej sprzedające się w gry w końcówce 2022 roku - bestsellery Steama

Rok 2022 bogaty był w wiele wyśmienitych i wyczekiwanych premier gamingowych. Oprócz takich hitów jak Elden Ring czy God of War: Ragnarok, gracze doczekali się także sequela popularnej części Call of Duty, czyli Modern Warfare 2. A jak prezentuje się lista najchętniej kupowanych gier na Steamie pod koniec mijającego roku?

Na szczycie listy znajdziemy najnowszą odsłonę kultowej piłkarskiej serii, czyli FIFĘ 23. Produkcja debiutowała pod koniec września i od tamtej pory bez żadnych przerw znajduje się w czołówce najpopularniejszych wśród graczy tytułów. Wiele wskazuje także na to, że pierwsze problemy grą, które miały miejsce przy okazji jej premiery, to już element dalszej historii.

Drugie zaszczytne miejsce na liście bestsellerów Steama dzierży Euro Truck Simulator 2, czyli popularny symulator kierowcy ciężarówki dzielnie przemierzający trasy Europy. Dzieło od SCS Software otrzymało w ramach Zimowej wyprzedaży aż 75% zniżkę, co pozwala mu na spory skok w rankingu sprzedażowym.

Reklama

Podium zamyka najnowsza odsłona Call of Duty, czyli Modern Warfare 2. Nie jest to oczywiście żadne zaskoczenie, zważając na fakt, że odsłona okazała się niesamowitym sukcesem pod względem komercyjnym i sprzedażowym dla Activision i Infinity Ward.

Tuż za podium pozycja, która już za niebawem skończy okrągły rok. To oczywiście Elden Ring, czyli tytuł, który sięgnął po główną nagrodę Gry Roku na minionym The Game Awards. Okazuje się, że wystarczy 30-procentowa zniżka, by popularny soulslike ponownie wrócił do bestsellerowej topki.

Na kolejnych pozycjach w rankingu sprzedażowym Steama znalazły się jeszcze takie gry jak:

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Steam | Elden Ring | FIFA 23
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy