Najlepiej sprzedające się gry na Steam w 2021

​Steam zaprezentował oficjalną listę bestsellerów w 2021 roku. Znajdują się na niej zupełnie nowe gry, ale nie zabrakło także starych znajomych.

Kończymy 2021, który był raczej średnim rokiem dla branży gier i szykujemy się na napięty grafik premier 2022 roku. Warto jednak zrobić kilka podsumowań, a te są wyjątkowo łaskawe dla japońskiego giganta - Nintendo. Jego gry dominują na listach bestsellerów Amazona. Na 20 miejsc, gdy od N są aż na 19 pozycjach! Podsumowania dokonał także Steam i pochwalił się listą najlepiej sprzedających się tytułów tego roku.

Mimo posuchy wśród wielkich tytułów, na Steam trafiło kilka świetnych gier. Można tu wymienić, chociażby Resident Evil Village i Halo Infinite. Na liście najlepiej sprzedających się gier nie zabrakło także rodzimego Cyberpunka, o czym informowaliśmy przedwczoraj.

Reklama

Lista bestsellerów Steam podzielona jest na sześć różnych kategorii, w ramach których poszczególne gry otrzymują wyróżnienia za najlepszą sprzedaż, największą liczbę graczy, czy wyjście z wczesnego dostępu. Każda kategoria podzielona jest dodatkowo na cztery poziomy - od platyny po brąz. Lista najlepiej sprzedających się tytułów zdominowana jest przez Dead by Daylight, New World i Destiny 2. Te tytuły zdobyły upragnioną przez twórców platynę.

GTA V dalej w czołówce najlepszych gier na Steam

Po ponad 6 latach obecności na Steam dalej bardzo wysoką pozycję zajmuje Grand Theft Auto 5. Ten tytuł chyba nigdy się nie zestarzeje. Dużą zasługę ma w tym GTA Online i stałe wsparcie ze strony Rockstara. Wśród nowych tytułów wygrywają New World i Back 4 Blood. Oba tytuły zdobyły platynę.

Przyszły rok zapowiada się dla Steam jeszcze lepiej. Wypuszczenie przenośnego PC - Steam Deck - który może być bezpośrednią konkurencja dla Nintendo Switch (przynajmniej w kontekście grania w dowolnym miejscu), bez wątpienia przyniesie Valve rzeszę nowych klientów. Nie znamy jeszcze oficjalnej daty premiery urządzenia, ale władze firmy zapewniają, że produkt jest już na prostej i dobrej drodze do wydania. Czekamy.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy