Reklama

Najciekawsze i najgłośniejsze premiery gier - druga połowa lipca 2022

Pierwsza połowa lipca to już historia i jak zwykle nie zabrakło kilku dużych premier gier. Okazuje się jednak, że wszystko co najlepsze jest jeszcze przed nami. Prezentujemy listę najgorętszych i najciekawszych premier gier na drugą połowę lipca 2022 roku.

Stray

  • Data premiery: 19 lipca
  • Platformy: PC, PlayStation 4, PlayStation 5

"Stray" to debiutanckie dzieło BlueTwelve Studio, czyli dewelopera pochodzącego z Francji. Wspomniani twórcy to jednak nie amatorzy, bowiem pokaźne grono z całego zespołu miało okazję pracować w Ubisofcie przy okazji tworzenia wielu znamienitych tytułów.

Sam "Stray" opowiada historię o samotnym i bezpańskim kocie, który z dala od rodziny będzie starał się rozwiązać starożytną tajemnicę. Rozgrywka opiera się na perspektywie trzeciej osoby, z której sterować będziemy naszym czworonożnym pupilem.

Reklama

Przemierzając nieznane tereny cyberpunkowego miasta, eksplorować będziemy wiele zakątków wypełnionych licznymi zagrożeniami. Przy okazji przetestujemy swój refleks, zręczność i zdolność logicznego myślenia. Gra znajduje się na szczycie w kategorii "Lista życzeń" na platformie Steam.

Forza Horizon 5: Hot Wheels

  • Data premiery: 19 lipca
  • Platformy: PC, Xbox One, Xbox Series X/S

Już 19 lipca premiera dużego dodatku do gry Forza Horizon 5. Wyścigowy tytuł otrzyma całą paletę zabawkowych samochodów na licencji Hot Wheels, czyli aut, które cieszą się wśród dzieci ogromną popularnością.

DLC "Hot Wheels" umożliwi rozgrywkę w pojedynkę, jak również w wariancie wieloosobowym.

Hell Pie

  • Data premiery: 21 lipca
  • Platformy: PC, Nintendo Switch, PlayStation, Xbox

Twórcy gry Ben and Ed, czyli studio Sluggerfly, ogłosiło światu kolejną swoją grę. "Hell Pie" zadebiutuje na rynku już 21 lipca i zasili bibliotekę platformowych gier 3D. Graczom przyjdzie wcielić się w Nate’a, Demona Złego Smaku, który otrzymuje wyzwanie zebrania składników tortu urodzinowego szatana.

Sama gra nie jest tak upiorna, jak może wynikać z opisu. Deweloperzy pokusili się o przemycenie wielu zabawnych wątków i mechanik znanych z klasycznych gier platformowych. Wymagające poziomy i aż cztery duże światy mogą być jednak sporym wyzwaniem dla wszystkich śmiałków.

Xenoblade Chronicles 3

  • Data premiery: 29 lipca
  • Platformy: Nintendo Switch

Tym razem gratka dla wszystkich posiadaczy konsoli Nintendo Switch. Na tym przenośnym urządzeniu pod koniec lipca zadebiutuje "Xenoblade Chronicles 3", czyli trzecia odsłona kultowej serii osadzonej w gatunku jRPG. Twórcy z Monolith Soft zdecydowali się połączyć światy znane z poprzednich dwóch części.

Samo uniwersum Xenoblade Chronicles idealnie wpisuje się w kanony gatunku RPG akcji z klimatem nastawionym na eksplorację, walkę, a wszystko to w oprawie świata fantasy i Sci-Fi.

Digimon Survive

  • Data premiery: 29 lipca
  • Platformy: PC, Xbox One, Nintendo Switch, PlayStation 4

Na sam koniec uczta dla wszystkich fanów kultowego uniwersum Digimonów. Produkcja "Digimon Survive" powstaje we współpracy studia Hyde z wydawcą Bandai Namco i można pokusić się o stwierdzenie, że w końcu, po licznych perypetiach zaliczy swój finalny debiut już 29 lipca. Sama premiera dzieła była wielokrotnie przekładana przez deweloperów.

Produkcja osadzona jest w klimacie RPG z domieszką elementów strategicznych oraz survivalowych.

Której gry wyczekujecie najbardziej?

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy