​Nagroda Grammy przyznana grze wideo. Po raz pierwszy w historii

Stephanie Economou sięgnęła po nagrodę Grammy za skomponowanie ścieżki dźwiękowej do produkcji Assassin’s Creed Valhalla: Dawn of Ragnarok. Historia pisze się na naszych oczach.

Pierwsza w historii nagroda Grammy dla gry wideo

Branża gier wideo doświadczyła przełomowego w swojej historii momentu. Po raz pierwszy przyznano nagrodę Grammy w kategorii najlepszej ścieżki dźwiękowej w grze wideo. Miało to miejsce podczas 65. ceremonii wręczenia nagród Grammy. Nie trzeba dodawać, z jak dużymi pokładami prestiżu mamy do czynienia, jeśli chodzi o to wydarzenie.

Chociaż statuetka powędrowała do Stephanie Economou za wyjątkową ścieżkę dźwiękową do dużego rozszerzenia o tytule Dawn of Ragnarok w Assassin’s Creed Valhalla, konkurencja była spora. Do rywalizacji w tej kategorii przystąpiły takie produkcje jak: Marvel’s Guardians of the Galaxy, Old World, Aliens: Fireteam Elite czy Call of Duty: Vanguard.

Reklama

Z całą pewnością samo przyznanie nagród muzycznych dla gier wideo jest przełomowe, a dostrzeżenie elektronicznej rozrywki w postaci gier powinno ucieszyć każdego fana tego typu aktywności.

"Valaha" - gala Grammy i wpadka

Laureatka wygłosiła na scenie płomienne przemówienie wraz z podziękowaniami producentom i twórcom gry z Ubisoftu za angaż do projektu. O ile sama rozgrywka w nagrodzonej produkcji nie przypadła do gustu graczom, o tyle ciężkie muzyczne brzmienia były chwalone przez wielu.

Sama gala rozdania nagród przebiegła bez większych komplikacji, choć nie obyło się bez drobnych i zabawnych wpadek. Komik Randy Rainbow podczas ogłaszania zwycięzcy w kategorii najlepszej ścieżki dźwiękowej w grze wideo, błędnie wyczytał nazwę tytułu, bowiem zamiast "Valhalla" - usłyszeliśmy niepewne "Valaha".

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Grammy | Assassin’s Creed Valhalla

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama