Reklama

Na Steamie ruszyły testy nowej odsłony Torchlighta

Na kolejnego Torchlighta nie przyszło czekać nam długo. Po dwóch latach od premiery trzeciej części deweloperzy pozazdrościli Activision i wydają swoje Action RPG na PC i smartfony. Nadchodzi Torchlight Infinite.

Diablo Immortal większości fanom gatunku nie kojarzy się dobrze. Na PC gra spotkała się z falą krytyki przede wszystkim ze względu na swoją monetyzację. Gracze spodziewali się mniejszego, luźniejszego Diablo, a dostali maszynkę do wyciągania pieniędzy z fanów Action RPG. Mimo to niedługo po premierze przyszła informacja o pierwszych 100 milionach zarobionych przez Diablo Immortal i stało się jasne, że komuś gra jednak przypadła do gustu.

Reklama

Doniesienia o imponującym dochodzie doszły najwyraźniej do twórców Torchlighta, którzy postanowili podobnie podejść do kolejnej odsłony swojej serii. Perfect World oddało tym razem znaną w świecie Action RPG markę w ręce chińskiego dewelopera XD Inc. Spod jego skrzydeł wyjdzie Torchlight Infinite, gra stworzona z myślą o PC oraz urządzeniach mobilnych.

Diablo Immortal trzeba oddać fakt, że nawet na PC gra miała swoje momenty i potrafiła sprawiać dużo frajdy. Na dłuższą metę tak uproszczony, pozbawiony bardziej zaawansowanych mechanik gameplay nie mógłby konkurować z Path of Exile czy nawet Diablo 3. Robienie Riftów w Immortal miało jednak swój urok. Podobnie może wyglądać sytuacja w przypadku Torchlight Infinite.

Trudno uwierzyć jednak, żeby nowa gra miała przywrócić sympatię względem marki. Wielu fanów Action RPG zawsze darzyło Torchlight sporym sentymentem. Niestety trójka zebrała średnie recenzje i daleko było jej do narobienia nawet delikatnego zamieszania. Fani serii potrzebują więc tytułu, który na nowo wzbudzi ich zainteresowanie.

Testy Torchlight Infinite rozpoczęły się już na Steamie. Premiera pełnej wersji darmowego Action RPG zaplanowana jest na październik.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy