Reklama

Na nowym silniku Guerrilla Games powstaje kilka gier na PlayStation 5

​Członkowie rodziny PlayStation Studios dzielą się ze sobą wszystkim. Aktualnie cennym narzędziem wewnątrz studiów Sony jest najwyraźniej Decima Engine Guerrilla Games, na którym powstaje kilka gier.

Historia regularnie pokazywała już, że studia PlayStation są skore do dzielenia się ze sobą różnymi technologiami. Tak sytuacja wyglądała podobno w przypadku Death Stranding, które powstało na bazie kodu dostarczonego Hideo Kojimie przez Guerrilla Games. Zgodnie z ostatnimi przeciekami, na tej samej technologii stworzony zostanie sequel.

W nowym wywiadzie z Famitsu szef PlayStation Studios nie potwierdził oczywiście tych plotek, ale zasugerował, że studia dzielą się ze sobą technologiami. Jako przykład podał fakt, że na silniku Guerrilla Games, który posłużył do stworzenia Horizon Forbidden West, powstaje teraz kilka innych projektów PlayStation.

Reklama

Niestety Hermen Hulst uważał na słowa i nie zdradził tytułów gier, które ma na myśli. Można śmiało założyć jednak, że wśród nich jest Horizon Call of the Mountain. Gra ekskluzywna dla debiutującego na początku przyszłego roku PSVR2 powinna dzielić z Horizon Forbidden West nie tylko uniwersum, ale również silnik.

Dla wszystkich szczęśliwych posiadaczy PlayStation tego typu informacje powinny być bardzo pozytywne. Większość fanów gier wideo widziała, jak świetnie wyglądało Horizon Forbidden West.

Gra zabrała świetne recenzje, sprzedała się bardzo dobrze i okazała się doskonałym sequelem. Jeżeli na tej samej technologii mają powstawać kolejne produkcje PlayStation Studios, czeka nas mnóstwo świetnych gier.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy