Na drugi sezon The Last of Us jeszcze poczekamy. Ujawniono datę premiery

Nie jest górnolotnym określeniem stwierdzenie, że The Last of Us w produkcji HBO okazał się tegorocznym hitem oglądanym przez miliony odbiorców na całym świecie. Niestety wygląda na to, że na drugi sezon serialu poczekamy jeszcze sporo...

Pierwszy sezon The Last of Us debiutował w styczniu bieżącego roku. Była to swoista wierna adaptacja popularnej gry wideo stworzonej przez studio Naughty Dog. Szybko okazało się, że serial idealnie komponuje się w szerokie gusta widzów. Jeszcze w trakcie emisji ogłoszono, że HBO zgłosił już zamówienie na kontynuację w postaci drugiego sezonu tego dzieła.

Reklama

O drugim sezonie usłyszeliśmy w ostatnim czasie znacznie więcej. Wiadomo, że fani uświadczą na ekranie jeszcze większej liczby zarażonych, a sceny nagrywane będą głównie w Vancouver. W obsadzie znajdziemy oczywiście Bellę Ramsey oraz Pedro Pascala. Nie zabraknie także Gabriela Luny, wcielającego się w Tommy’ego Millera, brata głównego protagonisty.

W kilku wywiadach zarówno Ramsey, jak i Pascal podkreślali, że istnieje spora szansa na to, by zdjęcia do drugiego sezonu zaczęły się w końcówce bieżącego 2023 roku. Pojawiły się wówczas pierwsze przesłanki do tego by wierzyć, że kontynuacja wyczekiwanej opowieści zaliczy premierę w przyszłym 2024 roku.

Teraz okazuje się jednak, że fani postapokaliptycznego uniwersum będą musieli uzbroić się w jeszcze więcej cierpliwości. Francesca Orsi z HBO w rozmowie z serwisem Deadline ujawniła, że drugi sezon The Last of Us może zadebiutować w 2025 roku. Co istotne, najprawdopodobniej jest to najwcześniejszy możliwy termin premiery.

Od początku maja w Stanach Zjednoczonych trwa strajk reżyserów z Writers Guild of America (WGA). W pikietach biorą udział także producenci TLOU. Jeśli manifestacje wydłużą się o kolejne tygodnie, a może nawet miesiące, to istnieje prawdopodobieństwo, że hitowa kontynuacja zaliczy swój debiut nawet w... 2026 roku.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: The Last of Us

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy