Reklama

Muzeum Gier Wideo: Powstaje pierwsze muzeum o grach w Polsce

Muzea poświęcone branży gier to rzadkość - na świecie funkcjonuje tylko kilka takich placówek, m.in. w Nowym Jorku, Paryżu i Berlinie.

Sukcesy imprez pokroju Pixel Heaven udowadniają, że także w Polsce istnieje popyt na tego typu przedsięwzięcia. Dlatego też rusza inicjatywa, która ma na celu stworzenie polskiego Muzeum Gier Wideo. Pomysłodawcą projektu jest Krzysztof Damaszke, który wraz z pięcioma innymi osobami zamierza otworzyć w naszym kraju - konkretnie we Wrocławiu - Muzeum Gier Wideo. Przekonuje przy tym, że pomysł pojawił się w jego głowie długo przed powstaniem innych tego typu placówek na świecie, ale dopiero teraz pojawiły się narzędzia i możliwości, które pomogą zrealizować jego wizję.

Reklama

Damaszke zaznacza przy tym, że nie będzie to zwykłe muzeum, w którym wystawione zostaną eksponaty schowane za gablotką i opatrzone napisem "nie podchodzić". Wręcz przeciwnie - w MGW znajdą się aktywne stanowiska ze sprzętem, który zwiedzający będą mogli przetestować. Warto podkreślić, że wśród urządzeń pojawią się nie tylko te "oldskulowe", ale też nowsze - Damaszke chce bowiem przedstawić rozwój technologii i branży mającej już ponad 40 lat.

Na otwarcie Muzeum Gier Wideo pomysłodawca potrzebuje 50 tysięcy złotych. To sporo, dlatego prosi o pomoc internautów - wkrótce w serwisie Wspieram.to wystartuje zbiórka pieniędzy. Będzie to już drugie podejście Damaszke - w grudniu 2012 roku ruszył z akcją w portalu PolakPotrafi. Zakończyła się ona jednak klęską z powodu błędów i problemów organizacyjnych. Bogatszy o te doświadczenia próbuje jednak po raz kolejny.

Wesprzeć przedsięwzięcie będzie więc można dorzucając się w trakcie trwania zbiórki (ta rozpocznie się 22 lub 29 lipca i potrwa przez 30 albo 60 dni. To jednak nie jedyny sposób pomocy. Każde muzeum nie może obejść się bez eksponatów, prawda? Dlatego jeśli macie na strychu stare konsole, których nie używacie, a chcielibyście oddać je w dobre ręce, to możecie przekazać je ekipie Krzysztofa Damaszke.

Jak wspomniano, muzeum zostanie otworzone we Wrocławiu. Dlaczego akurat tam? W 2016 roku miasto będzie Europejską Stolicą Kultury, co oznacza, że przyciągnie turystów z całego świata. W tym także tych interesujących się grami. Dla osób, które nie będą mogły osobiście zwiedzić Muzeum Gier Wideo, zostanie przygotowana wersja wirtualna z trójwymiarowymi zdjęciami eksponatów. Zaciekawieni?

Chcesz być na bieżąco z nowinkami ze świata elektronicznej rozrywki? Najważniejsze informacje dnia znajdziesz na naszym nowym profilu w serwisie Facebook. Wystarczy kliknąć - POLUB NAS.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy