Mortal Kombat 12 blisko swojej premiery? Twórca gry wskazuje datę

O Mortal Kombat 12 słyszymy coraz regularniej. Najnowsza odsłona kultowej serii bijatyk może pojawić się prędzej, niż wskazywały wcześniejsze doniesienia, a o potencjalnej dacie debiutu gry wspomniał właśnie Ed Boon, twórca gry.

Marka Mortal Kombat istnieje w branży gier wideo już od 30 lat. Dosłownie kilka tygodni temu studio NetherRealm świętowało okrągłe trzy dekady istnienia tej krwawej bijatyki. Pierwszy tytuł z całej serii pojawił się w 1992 roku, a przez lata pod szyldem Mortal Kombat wypuszczono blisko 20 dzieł.

W kwietniu przyszłego roku miną cztery lata, od kiedy na rynku debiutowała ostatnia część Mortal Kombat 11, która uradowała posiadaczy: pecetów, konsoli poprzedniej i najnowszej generacji, a także przenośnego Nintendo Switcha.

Reklama

Fani serii od miesięcy debatują, kiedy możemy spodziewać się potencjalnego debiutu Mortal Kombat 12. Twórca gry i właściciel studia NetherRealm postanowił odpowiedzieć na kilka intrygujących pytań na swoim prywatnym profilu na Twitterze. Na bazie tego możemy wysnuć, że nowa odsłona popularnej bijatyki zadebiutuje szybciej, niż myślimy.

Mortal Kombat 12 pojawi się w 2023 roku?

Jeden z użytkowników dopytał, czy nowych ogłoszeń możemy spodziewać się w 2023 roku. "I shouldn’t ans23r that" - odpisał żartobliwie Boon. Odpowiedź przetłumaczymy jako: "Nie powinienem odpowiadać na to". Kluczem jest oczywiście liczba "23" zawarta w tym wpisie, co podkreśla nieco żartobliwy charakter wypowiedzi, a jednocześnie budzi intrygę i może stanowić pewną wskazówkę odnośnie daty premiery nowej gry.

Na kolejne już pytanie dotyczące tego, czy w ciągu najbliższych sześciu miesięcy możemy spodziewać się konkretnego ogłoszenia, Boon odpowiedział krótko i jednoznacznie: "Prawdopodobnie".

Nie do końca wiadomo, czy są to tylko niewinne zabawy i tajemnicze zagrywki twórcy, z których przecież już od dawna zasłynął. Fanom serii Mortal Kombat nie pozostaje nic innego, jak uzbroić się w sporą dawkę cierpliwości i liczyć, że kolejna odsłona bijatyki pojawi się już w 2023 roku.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Mortal Kombat
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy