Mobilne Final Fantasy Mobius trafi na PC

Firma Square Enix ujawniła, że stworzona z myślą o urządzeniach mobilnych gra Final Fantasy Mobius na początku przyszłego miesiąca zostanie wydana także na PC.

Wersja komputerowa doczeka się oczywiście szeregu usprawnień, związanych przede wszystkim z warstwą wizualną. Przykładowo tytuł będzie mógł działać w wyższej rozdzielczości, a także w 60 klatkach na sekundę.

Twórcy szykują również możliwość przenoszenia zapisanych stanów rozgrywki pomiędzy urządzeniami mobilnymi i PC. To oznacza, że przerwaną na smartfonach i tabletach zabawę będzie można wznowić na "blaszaku".

Głównym bohaterem Final Fantasy Mobius jest cierpiący na amnezję bohater. Protagonista najprawdopodobniej jest nikim innym, jak przepowiedzianym Wojownikiem Światła, który ma uratować świat przed złem.

Reklama

W wersji PC nie zmienią się mechanizmy rozgrywki. W trakcie zabawy weźmiemy udział w starciach, które toczyć się będą w turach. W walce z przeciwnikami skorzystamy ze zróżnicowanych umiejętności i wyposażenia, a bitwy przedstawione zostaną w trzech wymiarach.

Final Fantasy Mobius ukaże się na komputerach osobistych 6 lutego. Produkcja zostanie wydana za pośrednictwem platformy Steam i tak jak na urządzeniach mobilnych dostępna ma być za darmo, choć pojawią się opcjonalne mikropłatności.

To jednak nie wszystko, ponieważ przedstawiciele Square Enix poinformowali, że dzień po premierze na PC - 7 lutego - wystartuje specjalne wydarzenie powiązane z odświeżoną wersją Final Fantasy VII. W ramach akcji, którą uruchomiono już jakiś czas temu w Japonii, napotkamy postacie znane ze słynnej siódmej odsłony cyklu - między innymi Clouda i Guard Scorpiona. Poniżej można obejrzeć zwiastun Final Fantasy Mobius w wydaniu komputerowym:

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama